Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Ed Sheeran, Alvaro Soler & Topic, George Ezra, Tom Enzy

Piotr Krajewski
4 min. czytania
22.04.2022 12:18
Zareaguj Reakcja

Piątek pełen gorących premier w Radiu ZET. Na naszych słuchaczy czekają tym razem nowości od Eda Sheerana, George’a Ezry, Toma Enzy i Jessiki Hammond czy Alvaro Solera.

Alvaro Soler Topic
fot. mat. prasowe

Piątek pełen muzycznych nowości na antenie Radia ZET. Przez cały dzień nasi słuchacze mogą liczyć na najgorętsze od najpopularniejszych artystów z całego świata.

Ed Sheeran & Lil Baby – "2step"

Ed Sheeran zaprezentował oficjalny teledysk do singla "2step" z udziałem Lil Baby, czyli nowej wersji piosenki pochodzącej z ostatniego, multiplatynowego albumu Anglika "=".

Klip powstał w Kijowie, w Ukrainie. Za kamerą stanął Henry Scholfield, odpowiedzialny chociażby za "Vossi Bop" Stormzy'ego. Na ekranie podziwiać możemy zmyślną choreografię oraz Eda, Lil Baby i ich ekipę przemierzających miasto.

Kręciliśmy teledysk w Kijowie zanim jeszcze doszło do niszczycielskich aktów przemocy. To była moja pierwsza wizyta w tym kraju i podczas pobytu byłem serdecznie witany. Zarówno przez ekipę produkcyjną, jak i przez wielu ludzi, których spotykałem w wolne dni. Ukraina to dumny i dzielny kraj. Jestem wdzięczny, że miałem okazję nakręcić tam swój teledysk. Wspieram Ukrainę i przekażę moje honoraria z YouTube'a na rzecz Ukraine Humanitarian Appeal – mówi Ed Sheeran.

Ten klip przypomina nam najlepsze czasy. Był to ostatni teledysk, jaki zrobiliśmy, zanim nasz świat się rozpadł. Oglądanie go daje nam trochę normalności i szczęścia. Mamy nadzieję, że spodoba się wam tak samo jak nam – opowiadają ludzie z ekipy produkcyjnej Radioaktivefilm.

W zeszłym miesiącu Ed nie tylko wystąpił na koncercie ITV dla Ukrainy, ale także dał serię kameralnych występów w Londynie i Brighton, które stanowią rozgrzewkę przed nadchodzącą trasą stadionową "+ - = ÷ x" (wymawianą jako "The Mathematics Tour"). W ramach tournée gwiazdor odwiedzi Polskę i 25 oraz 26 sierpnia pojawi się na PGE Narodowym.

Premiera utworu po godz. 13:00 w Radiu ZET.

George Ezra – "Green Green Grass"

George Ezra, autor przebojów "Shotgun" i "Budapest", powraca z zupełnie nowym singlem "Green Green Grass". Niezwykle pozytywny i radosny utwór to kolejna zapowiedź jego kolejnej płyty „Gold Rush Kid”, który ukaże się już 10 czerwca.

Byłem na wakacjach w Saint Lucia z kilkoma przyjaciółmi w Boże Narodzenie 2018 roku, z dwójką najbliższych przyjaciół. Byliśmy w barze na plaży, pijąc domowej roboty poncz i Piton, lokalny lager, z trzema facetami, którzy tam pracowali. Wtedy rozbrzmiała muzyka, trzy ulice od morza. Minęło około pół godziny i musiałem iść zobaczyć, co to. Była tam impreza uliczna z trzema różnymi systemami dźwiękowymi; ludzie gotowali na ulicy. Zapytałem kobietę, co się dzieje, a ona powiedziała, że to pogrzeb dla trzech osób. Świętowali trzy życia! Pomyślałem: "u nas w domu tak nie robimy. To było naprawdę piękne" – mówi George Ezra o inspiracjach, dzięki którym stworzył "Green Green Grass".

Singiel pojawia się wraz z ogłoszeniem ogromnej trasy po arenach w Wielkiej Brytanii zaplanowanej na wrzesień i październik. W lipcu George Ezra zagra swój największy dotychczas koncerr - specjalny całodniowy event w londyńskim Finsbury Park. Na scenie dołączą do niego między innymi Blossoms, Holly Humberstone, Mimi Webb i The Big Moon.

Premiera utworu po godz. 18:00 w Radiu ZET.

Tom Enzy & Jessica Hammond – "La Ti Da"

Portugalski DJ i producent Tom Enzy łączy siły z piosenkarką Jessiką Hammond z Irlandii Północnej.

Wspólnie stworzyli taneczną piosenkę "La Ti Da", która melodią nawiązuje do słynnego utworu "Für Elise" Ludwiga van Beethovena.

Tom Enzy może pochwalić sporą rzeszą słuchaczy. Jego utwory w serwisie Spotify miesięcznie słucha 2,5 miliona fanów. Zasłynął m.in. z coverów "No Scrubs" i "Gold Digger" oraz utworu "Ice & Cold".

Premiera utworu po godz. 19:00 w Radiu ZET.

Alvaro Soler & Topic – "Solo Para Ti"

Alvaro Soler łączy siły z niemieckim DJ-em Topic i prezentuje taneczny singiel "Solo Para Ti". Utwór jest mieszanką charakterystycznego dla Alvaro popu i brzmień EDM, z których dotąd Hiszpan nie był znany.

– Piosenka opowiada o czasie po rozstaniu - kiedy wszystko boli, ale jednocześnie wiesz, że podjąłeś dobrą decyzję. Nie ma innego rozwiązania tego dylematu między głową a sercem niż walka o przetrwanie. To zderzenie z rzeczywistością, którego prawie każdy z nas doświadczył – mówi Alvaro.

Wokalista i znany z przeboju "Breaking Me" Topic stworzyli piosenkę w ciągu zaledwie dwóch dni podczas intensywnych sesji w studiu nagraniowym w Berlinie.

– Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces. Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z „Solo Para Ti” wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem – dodaje Soler.

Premiera utworu po godz. 21:00 w Radiu ZET.

RadioZET.pl/mat.prasowe