Obserwuj w Google News

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło w singlu „Za krótki sen”. Artystka zdradziła, kiedy płyta [WIDEO]

3 min. czytania
08.04.2021 09:53
Zareaguj Reakcja

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło zaprezentowali wspólny singiel „Za krótki sen”. W internecie zadebiutował także oficjalny teledysk promujący duet. To jednak nie koniec świetnych wiadomości dla fanów piosenkarki. Daria Zawiałow zdradziła, kiedy ukaże się jej nowa płyta „Wojny i noce”.

Daria Zawiałow Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe / Piotr Porębski / Jacek Kołodziejski

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło razem w piosence „Za krótki sen”. Artyści spełnili marzenie wielu fanów i nagrali wspólny singiel, który jest kolejną zapowiedzią nowej płyty piosenkarki zatytułowanej „Wojny i noce”. Teledysk jest już dostępny w internecie.

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło – „Za krótki sen”. Wspólny singiel już w internecie

Daria Zawiałow odkryła kolejną kartę swojego nowego albumu „Wojny i noce” i zaprezentowała wspólny singiel z Dawidem Podsiadło. Piosenka „Za krótki sen” to pierwsza muzyczna współpraca artystów.

Polscy słuchacze marzyli o współpracy Darii Zawiałow i Dawida Podsiadło już od kilku lat. Wielu fanów zachęcało artystów do nagrania duetu po ich wspólnym występie na koncercie w Warszawie pod koniec 2019 roku. Na scenie w Stodole zaśpiewali dwa utwory, w tym wielki przebój „Małomiasteczkowy”.

W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła. Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa – mówi Daria.

Zobacz także:  ZET na Punkcie Muzyki: Daria Zawiałow o nowym singlu "Kaonashi"

Daria Zawiałow opowiedziała w najnowszej rozmowie z Onetem, jak doszło do współpracy z Podsiadło. Zdradziła też, jaki prywatnie jest Dawid.

W 2019 roku wystąpiliśmy razem w warszawskiej Stodole, wykonując wówczas utwór ‘’Gdybym miała serce’’. Dzień później ktoś wrzucił video z tego wykonania na platformę YouTube i po kilku dniach film miał kilkaset tysięcy wyświetleń! Od tego czasu w naszych głowach kiełkowała myśl wspólnego, autorskiego utworu. Z biegiem czasu zaprzyjaźniliśmy się i w końcu wybraliśmy się razem do studia! Na początku zaproponowałam Dawidowi inny utwór, ale gdy usłyszał ''Za krótki sen'' chyba po prostu wiedział, że to jest to – wyznała Daria i dodała: „Dawid jest wszechstronnie uzdolniony, ale przede wszystkim jest wspaniałym człowiekiem. W studiu był po prostu sobą”.

Daria Zawiałow wydaje nową płytę. Kiedy premiera albumu "Wojny i noce"?

Daria Zawiałow zdradziła datę premiery nowej płyty „Wojny i noce”. Trzeci album piosenkarki ukaże się już 11 czerwca. Jak zapowiada sama artystka, krążek będzie inspirowany francuską elektroniką. Nie zabraknie więc charakterystycznych syntezatorów rodem z lat osiemdziesiątych i gitarowego grania. Pojawi się jednak również sporo współczesnego brzmienia. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii Zawiałow. Co ciekawe, na „Wojnach i Nocach” będzie można usłyszeć piosenkarkę śpiewającą po japońsku.

Kilka dni temu podzieliła się z fanami tajemniczą animacją w klimacie mangi i filmów anime, w której ukryte są zagadki odnośnie albumu.

W tej animacji są 4 zagadki, które będą ujawniane na przestrzeni kolejnych... dwóch miesięcy! Nooo chyba, że będziecie pierwsi i sami je odkryjecie. Czekam na to hehe. Powodzenia! - napisała artystka.

Internauci natychmiast zaczęli rozszyfrowywać krótkie nagranie. Część z tajemnic została już ujawniona, mowa o tytule singla i dacie premiery albumu. To jednak nie koniec niespodzianek.