Obserwuj w Google News

Brodka w nowym singlu „Game Change”. Teledysk nawiązuje do sytuacji kobiet w Polsce [WIDEO]

2 min. czytania
03.03.2021 12:07
Zareaguj Reakcja

Brodka zaprezentowała nowy singiel „Game Change”, który zapowiada jej nową płytę zatytułowaną „Brut”. Piosenkarka odpowiada także za scenariusz i reżyserię oficjalnego teledysku nakręconego w Warszawie. Wideoklip prezentuje dystopijną wizję świata i jak mówi sama Monika Brodka, abstrakcyjna historia nawiązuje do obecnej sytuacji w Polsce.

Brodka w nowym singlu „Game Change”. Teledysk nawiązuje do sytuacji kobiet w Polsce [WIDEO]
fot. Materiały prasowe

Brodka wróciła z nowym singlem „Game Change”, który jest pierwszą zapowiedzią jej zupełnie nowej płyty „Brut”.

Do internetu trafił oficjalny teledysk promujący nowy singiel „Brodki”. Piosenkarka stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dystopijny obraz, w którym podejmuje odważną dyskusję dotyczącą ról płciowych.

Zobacz także:  Monika Brodka blondynką? Fani nie poznali jej na nowym zdjęciu: "Matko, kto to?" [FOTO]

Brodka i nowy singiel „Game Change”. Teledysk nawiązuje do obecnej sytuacji kobiet w Polsce

Nowy singiel „Game Change” Brodki powstał w Londynie we współpracy z brytyjskim producentem Olim Bayston’em oraz songwriterką Jessicą Winter. Piosenkarka napisała tekst utworu wraz ze Zbigniewem Bzymkiem i Andym Mailletem.

Brodka stworzyła także scenariusz i wyreżyserowała wraz z Przemkiem Dzienisem oficjalny teledysk do „Game Change”, w którym pokazuje surowy, dystopijny obraz świata oraz odważnie podejmuje dyskusję dotyczącą ról płciowych.

– Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci – zdradza Brodka i dodaje: „W brutalistycznym mieście "BRUT" mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Z innymi kobietami porozumiewa się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworzą razem niepowtarzalny gang. Ta historia, choć abstrakcyjna, jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce.

Zdjęcia do najnowszego teledysku Brodki powstały na terenie Warszawy. W klipie widzimy m.in. charakterystyczny blok „Młotem” w Śródmieściu oraz surowe i monumentalne wnętrza Muzeum Narodowego i Pałacu Kultury i Nauki.

Brodka wydaje nową płytę. Kiedy premiera albumu „Brut”?

Nowy singiel „Game Change” Brodki to pierwsza oficjalna zapowiedź jej kolejnego albumu. Płyta będzie zatytułowana „Brut” i ukaże się późną wiosną tego roku.

RadioZET.pl/mat.prasowe