,

Sylwester Pawłowski nie żyje. Polski aktor i lektor zmarł w wieku 83 lat

31.03.2023 12:11

Sylwester Pawłowski nie żyje. 29 marca 2023 roku w wieku 83 lat zmarł popularny polski aktor teatralny i telewizyjny oraz lektor. Zagrał między innymi w serialu "Lalka", występował na deskach największych polskich teatrów.

Sylwester Pawłowski nie żyje
fot. Shutterstock.com

Sylwester Pawłowski nie żyje. W wieku 83 lat zmarł znany i ceniony aktor, który występował na deskach największych polskich teatrów. Wielbiciele telewizyjnych seriali mogli oglądać go w odcinkowej ekranizacji powieści Bolesława Prusa "Lalka". Wielokrotnie użyczał swojego głosu jako lektor produkcji dokumentalnych. Informację o śmierci Pawłowskiego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

- 29 marca zmarł Sylwester Pawłowski, absolwent warszawskiej PWST, aktor Teatru im. Horzycy w Toruniu (1963-65), gdzie zadebiutował rolą Sylwiusza w „Słudze dwóch panów” Carlo Goldoniego, w reżyserii Bogusława Litwińca, oraz teatrów warszawskich: Ziemi Mazowieckiej (1965-66), Powszechnego (1966-68), Narodowego (1968-75), Na Woli (1976-84), Rozmaitości (1984-91), a także lektor filmów dokumentalnych - czytamy.

Znamy już datę i miejsce pogrzebu znanego polskiego aktora.

Sylwester Pawłowski nie żyje. Znamy polski aktor miał 83 lata

Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci Pawłowskiego i podał datę oraz miejsce ceremonii pogrzebowej aktora.

- Msza pogrzebowa odbędzie się w środę, 5 kwietnia 2023 roku o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie - napisano na Facebooku.

Sylwester Pawłowski urodził się 1 styczni 1940 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Współpracował między innymi z warszawskim Teatrem Narodowym i Teatrem Horzycy w Toruniu. Na ekranie mogliśmy oglądać go nie tylko w "Lalce", ale także takich spektaklach telewizyjnych jak "Pan Tadeusz", "Dziewczęta z Nowolipek" czy "Tania".

Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom zmarłego składamy kondolencje.

Logo radiozet Dzieje się