Obserwuj w Google News

Rasheeda Williams nie żyje. Transpłciowa gwiazda nagradzanego filmu została zastrzelona

2 min. czytania
21.04.2023 08:51

Nie żyje Rasheeda Williams - transpłciowa bohaterka filmu dokumentalnego "Kokomo City". Kobieta została zastrzelona. Jak doszło do jej śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

18 kwietnia 2023 roku zastrzelono Rasheedę Williams. Była jedną z bohaterek dokumentu "Kokomo City". Transpłciowa kobieta miała tylko 35 lat.

Rasheeda Williams nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć Williams potwierdziła nie tylko policja z Atlanty, ale również reżyserka nagradzanego filmu - D. Smith.

Przedstawiciele policji z Atlanty prowadzą dochodzenie w sprawie zabójstwa. 18 kwietnia doszło do strzelaniny na skrzyżowaniu Martin Luther King Jr. Dr. SW i Hamilton E. Holmes NW. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali ofiarę płci żeńskiej z widoczną raną postrzałową. Nie była przytomna, nie oddychała i została uznana za zmarłą na miejscu przez Atlanta Fire Rescue Department. Śledczy z wydziału zabójstw przybyli na miejsce zdarzenia i ustalają okoliczności zdarzenia. Śledztwo trwa.

Policja nie ujawniła żadnych dalszych informacji. Nie podano nazwiska ofiary, ale reżyserka "Kokomo City" oraz inna bohaterka dokumentu twierdzą, że była to 35-letnia Williams. Smith skomentowała sprawę w oświadczeniu wydanym dla Deadline.

Rasheeda Williams została zastrzelona w Atlancie we wtorek wieczorem. Rasheeda, znana również jako Koko Da Doll, była ostatnią ofiarą przemocy wobec czarnoskórych transpłciowych kobiet. Stworzyłem "Kokomo City", ponieważ chciałam pokazać zabawną, ludzką, prawdziwą stronę czarnoskórych transpłciowych kobiet. Chciałam uchwycić obrazy, które nie pokazywałyby traumy ani statystyk morderstw osób transpłciowych. Chciałam stworzyć coś świeżego i inspirującego. Zrobiłam. My to zrobiliśmy! Ale znowu jesteśmy w tym samym miejscu. Niezwykle trudno jest pogodzić się z odejściem Koko, ale jako zespół jesteśmy teraz bardziej niż kiedykolwiek zachęceni do inspirowania świata swoją historią. By pokazać, jaka była piękna i pełna życia. Będzie inspirować przyszłe pokolenia. Nigdy nie zostanie zapomniana.

Koleżanka Williams i inna bohaterka "Kokomo City" - Daniella Carter, zamieściła na Instagramie poruszając wpis.

ZESZŁEJ NOCY MOJA KOLEŻANKA ZOSTAŁA ZAMORDOWANA. Naprawdę brakuje mi słów i odczuwam głęboki ból. Jeśli coś wiecie w tej sprawie, skontaktujcie się z policją w Atlancie. Proszę, podzielcie się tym z każdym, kogo znacie w Atlancie.

Miejmy nadzieję, że policja szybko ustali, kto jest odpowiedzialny za śmierć Williams.

Redakcja poleca

"Kokomo City": o czym jest film?

Dokument "Kokomo City" pokazuje życie Koko i innych czarnych transpłciowych kobiet mieszkających w Atlancie i Nowym Jorku, które usiłują wyjść poza sexworking, do którego są często zmuszone, by jakoś funkcjonować w społeczeństwie. Amerykańskie realia rzadko oferują tradycyjne zatrudnienie kobietom takim jak one. Bohaterkami są cztery sexworkerki.

Oglądaj

Film miał pokaz na Festiwalu Filmowym w Sundance 2023. Otrzymał  Nagrodę Publiczności oraz NEXT Innovator Award. Został również doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie nagrodą Panorama Audience Awards oraz był nominowany do nagrody Teddy.

RadioZET.pl/Deadline/Instagram