Obserwuj w Google News

Joanna Liszowska padła ofiarą przemocy seksualnej? Gwiazda "Pokusy" wyznaje

2 min. czytania
31.01.2023 23:55
Zareaguj Reakcja

Joanna Liszowska zagrała w filmie "Pokusa" poruszającym temat przemocy seksualnej. Gwiazda zapytała o swoje doświadczenia w tej materii. Co powiedziała?

Joanna Liszowska
fot. TRICOLORS/East News

Do kin wszedł film "Pokusa", w którym w jedną z ról wciela się Joanna Liszowska. Aktorka została zapytana o swój komentarz na temat przemocy wobec kobiet.

"Pokusa": Joanna Liszowska o przemocy wobec kobiet

Maria Sadowska powołała kolejny film, który porusza tematy feministyczne. Mowa o wzbudzającej rozmaite kontrowersje "Pokusie" z Heleną Englert, Piotrem Stramowskim i Andreą Pretim w rolach głównych.

Redakcja poleca

Liszowska została zapytana Plejadę o rolę filmu Sadowskiej dla widzów. Aktorka postanowiła położyć szczególny nacisk na problem przemocy seksualnej wobec kobiet i wyjaśnić pewne mechanizmy psychologiczne z nią związane. Zdradziła też, że na całe szczęście nie była nigdy ofiarą tego typu zachowań. Z tego powodu rola w "Pokusie" była dla niej wyzwaniem aktorskim.

Tam jest jeden taki moment trudny, że muszę sobie wyobrazić, bo szczęśliwie nie mam takich doświadczeń i nigdy bym nie chciała mieć, co jest oczywiste, jak kobieta mierzy się z tymi, a nie innymi doświadczeniami.

Z ust Liszowskiej padły słowa, wyjaśniające, dlaczego kobiety doświadczające przemocy czasami decydują się milczeć.

Powodów, dla których kobiety nie mówią, jest bardzo wiele i to nie jest tylko i wyłącznie wstyd, bo bardzo często niestety jest sytuacja, kiedy to ofiara czuje wstyd, a nie ten predator.

Gwiazda stwierdziła też, że filmy takie, jak "Pokusa" pomagają poruszać temat przemocy seksualnej w publicznym dyskursie.

Powinny powstawać filmy poruszające ten problem z różnych stron i właśnie zadawać pytanie, jaki jest powód, że kobiety bardzo często same właściwie zmagają się z taką traumą. W jaki sposób sobie radzą i skąd wynika ich milczenie. Dlaczego wybierają milczenie, a nie przeciwstawienie się temu.

Nowy film Sadowskiej ma więc istotne źródło, chociaż na razie noty nie wskazują na wybitne kino. Według Filmwebu oceny wynoszą jedynie 3,1. Wszystko może się jednak zmienić, kiedy produkcję obejrzy większa liczba widzów.

Redakcja poleca

"Pokusa": o czym jest film Marii Sadowskiej?

Historia opowiada o młodej Inez, która marzy, by zostać dziennikarką. Po osiągnięciu pracy w zawodzie rozczarowuje się tym, jak w rzeczywistości wygląda świat, do którego chciała wejść. Jej szef Filip nie docenia jej umiejętności. Nadzieja w słynnym piłkarzu Maksie, o którym dziewczyna ma zrobić pierwszy materiał i śledzi każdy jego krok. Doświadczenia wynikające z zawodowego zadania na zawsze zmienią bohaterkę i to, jak patrzy na świat.

RadioZET.pl/Plejada/Filmweb