Obserwuj w Google News

Miriam Aleksandrowicz nie żyje. Aktorka i legenda dubbingu miała 65 lat

2 min. czytania
05.07.2023 21:20
Zareaguj Reakcja

Miriam Aleksandrowicz nie żyje. W wieku 65 lat zmarła ceniona aktorka i reżyserka dubbingowa, znana między innymi z takich kultowych produkcji Disneya jak "Król lew" i "Kaczor Donald".

Miriam Aleksandrowicz nie żyje
fot. BARTOSZ CUDNOCH/REPORTER EAST NEWS

Miriam Aleksandrowicz nie żyje. 5 lipca 2023 roku w wieku 65 lat zmarła jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek głosowych, jedna z legend krajowego dubbingu. Epizodycznie występowała także jako aktorka telewizyjna i teatralna. Za pośrednictwem mediów społecznościowych smutną informację przekazali bliscy zmarłej.

- Jak bardzo to banalnie brzmi. Dziś odeszła mama. Mać. Nie tylko moja. Nie tylko nasza. Mama wielu zagubionych dusz. Poszła do Czyża, jej miłości życia. Czuwaj nad nami. Pusto mi strasznie! Dziś na tyle mnie stać - napisał syn Jan Aleksandrowicz.

- Odeszła moja siostra Miriam Aleksandrowicz. Jest już z mamą, tatą i ukochanym Jacusiem. Tak mi żal - czytamy w poście siostry Miriam, Magdaleny Aleksandrowicz.

Wybitną aktorkę dubbingową pożegnało także Centrum Komiksów Disneya.

Miriam Aleksandrowicz nie żyje. Znana i ceniona aktorka dubbingowa zmarła w wieku 65 lat

Na stronie Centrum Komiksów Disneya pojawił się post, w którym poinformowano o śmierci Miriam Aleksandrowicz i podkreślono jej zasługi dla polskiego dubbingu.

- Doskonała aktorka i reżyserka dubbingowa, która przez ostatnie kilkadziesiąt lat pracowała nad setkami, jeżeli nie tysiącami dubbingów. Fani produkcji z kaczkami najbardziej powinni ją kojarzyć z roli Dyzia, którego dubbingowała w latach 90. Polski dubbing stracił wspaniałego człowieka - czytamy.

Zasługi Miriam Aleksandrowicz dla polskiego dubbingu są nieocenione. Głosem aktorki mówili między innymi Dyzio z "Kaczych opowieści", Shenzi z " Króla lwa" i Muriel z "Chojraka, tchórzliwego psa". Odpowiadała za reżyserię dubbingu takich hitów jak "Smerfy", "Przyjaciele" i "Asterix kontra Cezar".

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy kondolencje.

Redakcja poleca