Obserwuj w Google News

"Krzyk": Drew Barrymore odtworzyła kultową scenę z horroru [WIDEO]

2 min. czytania
21.10.2021 12:28
Zareaguj Reakcja

Drew Barrymore stworzyła parodię początkowej sceny z filmu "Krzyk", by zareklamować nową funkcję TikToka inspirowaną słynnym horrorem - filtr pozwalający mówić głosem Ghostface'a - zamaskowanego mordercy z filmu.

Krzyk - Drew Barrymore - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Krzyk 5". Gwiazda oryginalnego horroru - Drew Barrymore, postanowiła odtworzyć słynną scenę z kultowej produkcji Wesa Cravena, przy wykorzystaniu nowej funkcji TikToka.

"Krzyk": Drew Barrymore w uwspółcześnionej scenie z horroru

W 1996 roku krzyk był przełomem w gatunku kina grozy. Produkcja wyniosła slashery na inny poziom swoją metatekstualnością, komentującą tego typu horrory. Nic więc dziwnego, że w ciągu kolejnych lat film doczekał się kolejnych części.

Redakcja poleca

Na sukces "Krzyku" złożyło się wiele elementów, ale poza zaskakującymi zwrotami akcji i charakterystyczną maską antagonisty znanego jako Ghostface, do historii przeszła również scena otwierająca pierwszą część, w której grana przez Drew Barrymore bohaterka, zostaje zamordowana przez szaleńca z nożem.

Aktorka postanowiła odnieść się do fragmentu oryginalnego "Krzyku", przentując tym samym nową funkcję serwisu TikTok, która pozwala użytkownikom przemówić specyficznym głosem zamaskowanego mordercy. Twórcy filtru zapraszają użytkowników do tworzenia "własnych strasznych filmów", na co odpowiedziały również gwiazdy posługujące się TikTokiem. Nie mogło zabraknąć Drew Barrymore.

Aktorka postanowiła po raz kolejny z resztą złożyć hołd klasycznej scenie otwierającej "Krzyk", ponieważ jej krótki występ pozytywnie wpłynął karierę filmową Barrymore. Zyskała rozpoznawalność i angaże do kolejnych produkcji, wiec zapewne wspomina udział w "Krzyku" pozytywnie.

Co ciekawe na parodii "Krzyku" się nie skończyło. Barrymore postanowiła zaprosić na TikToka kolegę z planu i gwiazdora serii horrorów - Davida Arquette, z którym wystąpiła pod koniec lat 90. w komedii romantycznej "Ten pierwszy raz". Arquette jest nadal związany z serią "Krzyk". W piątej części horroru powróci ponownie jako Szeryf Dwight Riley.

Redakcja poleca

"Krzyk 5": kiedy premiera? 

Reżyserami horroru są Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Za scenariusz odpowiadają natomiast James Vanderbilt ("Zodiac") oraz Guy Busic ("Castle Rock"). W rolach głównych wystąpili Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Produkcja trafi do kin już 14 stycznia 2022 roku. 

RadioZET.pl/Twitter

Najlepsze horrory ostatniej dekady do obejrzenia w Halloween: Top 10 [ZDJĘCIA]