Obserwuj w Google News

"Nie stoisz ponad prawem!". Szarpanina na festiwalu w Cannes [WIDEO]

2 min. czytania
21.05.2023 11:50
Zareaguj Reakcja

Rozpoczął się 76. Festiwal Filmowy w Cannes. W minionych dniach imprezę zakłóciło zajście z udziałem dyrektora festiwalu Thierry'ego Frémaux, który wdał się w ostrą wymianę zdań z policjantem. Między mężczyznami doszło do przepychanki. Nagranie bójki w Cannes trafiło do sieci. 

Bójka na festiwalu filmowym w Cannes 2023
fot. Twitter/screen

Trwa 76. Festiwal Filmowy w Cannes. Na najważniejsze święto kina zjechali twórcy i aktorzy oraz światowa śmietanka show-biznesu. Konkursowi towarzyszą wydarzenia na czerwonym dywanie, na którym pojawiły się też polski akcenty. Przed Palais de Festival pozowały m.in. aktorka Weronika Rosati oraz Anja Rubik. Ale Cannes to także głośne skandale. Nie omieszkał przypomnieć o tym światu sam dyrektor wydarzenia, Thierry Frémaux

Festiwal w Cannes 2023: Thierry Frémaux pokłócił się policjantem

Gorąco zrobiło się o drugiej w nocy w czwartek na korytarzu Carlton Hotel. Do sieci trafiło nagranie przepychanki Thierry'ego Frémaux z funkcjonariuszem policji. Dyrektor festiwalu został upomniany za ignorowanie zasad bezpieczeństwa. Jak podaje portal TMZ, Francuz miał jeździć rowerem elektrycznym po chodniku i nie reagować na prośby policjanta. 

- Jechałeś rowerem po chodniku. Policjant dwukrotnie prosił cię, abyś się zatrzymał. Kiedy funkcjonariusz dogonił cię przed hotelem Carlton, oskarżyłeś go o napaść. Powtarzam to jeszcze raz tutaj: Thierry Frémaux byłeś w błędzie i nie stoisz poza prawem! Wszyscy jesteśmy świadkami. Ten policjant ma nasze pełne poparcie - słychać w nagraniu. 

Szarpanina w Cannes. Organizatorzy zareagowali na wideo z bójką

Nagranie zajścia z udziałem Thierry'ego Frémaux błyskawicznie trafiło do sieci. Po kilku godzinach organizatorzy festiwalu wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że fragment krążący w internecie został wyrwany z kontekstu i nie obrazuje całości zdarzenia. 

- W zeszły czwartek o drugiej w nocy miała miejsce emocjonalna wymiana zdań między policjantem a Thierrym Frémaux. Fragment krążącego w mediach społecznościowych nagrania absolutnie nie jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co się stało - wyjaśniono. 

Z komunikatu dowiadujemy się, że zaraz po awanturze "nastąpiło szczere i serdeczne wyjaśnienie" - Sprawa jest zamknięta - zaznaczają władze festiwalu.