Obserwuj w Google News

Film o Annie Przybylskiej trafi na Netflix. Kiedy premiera?

2 min. czytania
03.10.2023 14:22

Film dokumentalny o Annie Przybylskiej będzie dostępny na platformie Netflix. Kiedy produkcja trafi na platformę streamingową?

Ania - Anna Przybylska - kadr z filmu
fot. Netflix/materiay prasowe

Niebawem mija 9 lat od śmierci Anny Przybylskiej. Z tej okazji Netflix postanowił zaprezentować swoim użytkownikom film dokumentalny "Ania". Kiedy trafi do bazy platformy?

"Ania": film o Annie Przybylskiej na Netflix

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku z powodu raka trzustki. Miała 35 lat. Aktorka zostawiła swojego partnera Jarosława Bieniuka oraz trójkę dzieci: Oliwię, Szymona i Jana. Śmierć gwiazdy poruszyła miliony Polaków, którzy niemal od dekady przeżywają to wydarzenie.

Nic więc dziwnego, że w końcu powstał film o Przybylskiej. Aktorka mimo młodego wieku zdążyła wystąpić w kilku ważnych filmach i serialach, tym samym zapisując się na stałe w świadomości widzów. Stała się więc ważną postacią współczesnej kultury, która w pełni zasługiwała na film o jej życiu i chorobie.

7 września 2022 roku produkcja Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego trafiła do kin. Trochę ponad rok od premiery, "Anię" będzie można obejrzeć w serwisie Netflix. 

Redakcja poleca

"Ania": kiedy film o Annie Przybylskiej trafi na Netflix?

Przybylska wystąpiła w takich produkcjach, jak  "Złotopolscy", "Ciemna Strona Wenus", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Sęp" czy "Bilet na księżyc". "Ania" opowiada o tym, jaką osobą prywatnie była znana aktorka. Oprócz materiałów archiwalnych z udziałem samej Przybylskiej, w dokumencie pojawiają się też ważne osoby z jej życia - Jarosław i Oliwia Bieniukowie, Krystyna Przybylska, a także znani z małych i dużych ekranów koleżanki i koledzy po fachu aktorki - Szymon Bobrowski, Katarzyna Bujakiewicz, czy Anna Dereszowska.

"Ania" trafi na Netflix już 12 października 2023 roku. Produkcja powstała we współpracy z TVP. Jest więc dostępna również na TVP VOD. To nie pierwszy dokument o sławach polskiego show-biznesu. Twórcy "Ani" mają na koncie również takie tytuły, jak "Krzysztof Krawczyk – całe moje życie" oraz "Maryla. Tak kochałam".

Nie przegap
Anna Przybylska - Lekcja pana Kuki, Złotopolscy, Złoty środek - kadry z filmów
10 Zobacz galerię
fot. Prisma Film, TVP, Forum Film Poland/materiały prasowe