Obserwuj w Google News

Sean Penn jest w Ukrainie. Kręci film dokumentalny o ataku Rosji

2 min. czytania
25.02.2022 07:17
Zareaguj Reakcja

Sean Penn - hollywoodzki gwiazdor, znajduje się obecnie w Ukrainie, gdzie zbiera materiał potrzebny do filmu dokumentalnego, opowiadającego o rosyjskim ataku.

Sean Penn
fot. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Associated Press/

W czwartek 24 lutego 2022 roku rozpoczął się atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Na miejscu jest obecny Sean Penn - oscarowy aktor, producent, scenarzysta, reżyser i dziennikarz. Kręci dla Vice dokument o obecnych wydarzeniach u wschodniego sąsiada Polski.

Wojna w Ukrainie: Sean Penn kręci dokument o ataku Rosji

Serwisy informacyjne z całego świata przekazują najnowsze wiadomości o wojnie w Ukrainie. Sean Penn w pewnym sensie wykonuje obecnie podobną pracę. Zamiast newsów, stara się jednak udokumentować konflikt, który wstrząsnął całą Europą.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, Penn spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim tuż przed atakiem wojsk rosyjskich. Wziął również udział w czwartkowej konferencji prasowej rządu, dotyczącej ataku na Ukrainę. Polityk na swoim Instagramie zamieścił nagranie ze spotkania z aktorem, które opatrzył opisem.

Im więcej ludzi wie o wojnie w Ukrainie, tym większe prawdopodobieństwo powstrzymania Rosji!

Penn udał się do Kijowa na początku tygodnia. Wcześniej był w Ukrainie w listopadzie 2021 roku. Spotkał się wówczas z żołnierzami w pobliżu linii frontu ze wspieranymi przez Rosję separatystami z Doniecka - jednym z dwóch regionów Ukrainy, które prezydent Rosji Władimir Putin uznał przed za atak militarny za niepodległe republiki. Był to pretekst do inwazji na Ukrainę.

Redakcja poleca

Dokument, za który odpowie Penn powstaje przy współpracy Vice Studios, Vice World News oraz Endeavor Content. Film opowie o historii konfliktu militarnego, który pod koniec lutego 2022 roku przeistoczył się w bezprecedensowy w powojennej historii atak na niepodległy kraj. Działania wojenne przeciwko Ukrainie są jednak prowadzone przez Rosję od lutego 2014 roku, kiedy doszło do aneksji Krymu - nielegalnego przejęcia fragmentu Ukrainy. Na razie nie wiadomo, kiedy dokument Penna ujrzy światło dzienne.

RadioZET.pl/Deadline

Najlepsze dokumenty na HBO GO. 7 filmów i seriali, które warto obejrzeć [ZDJĘCIA]