Obserwuj w Google News

Tomasz Kot zagra Teslę. Polski aktor wcieli się w słynnego wynalazcę

Sylwia Wamej
2 min. czytania
25.06.2019 10:02
Zareaguj Reakcja

Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę. 42-letni aktor wcieli się w słynnego wynalazcę w biograficznym filmie „Nikola”. Obraz wyreżyseruje Anand Tucker.

Tomasz Kot
fot. Tricolors/ East News

Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę

Tomasz Kot doczekał się wielkiej roli. Aktor, który brawurowo zagrał w m.in.  „Zimnej wojnie”, wcieli się w Nikolę Teslę w biograficznym obrazie „Nikola”. Fabuła filmu osadzona będzie wokół jednego z eksperymentów amerykańskiego inżyniera serbskiego pochodzenia. W filmie ukazane zostaną naukowe ambicje wynalazcy. Pojawi się również osobisty wątek Nikoli, który walczy z problemami finansowymi oraz własnymi demonami. Informację o tym, że Tomasz Kot zagra wynalazcę m.in. radia, podał portal Deadline.

„Jesteśmy więcej niż zachwyceni współpracą z Tomaszem Kotem. Jest idealnym aktorem do tej roli, a my jesteśmy podekscytowani, że razem damy życie wspaniałemu scenariuszowi Ananda” – powiedziała Daria Jovivic, producentka filmu. Sam zainteresowany na swoim Instagramie odniósł się do angażu w filmie „Nikola”.

„Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo szczęśliwy a serce mi bije tak samo jak przed »Skazanym na bluesa« i »Bogami«! Jest moc!” – napisał gwiazdor.

„Nikola Tesla był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych umysłów początku XX w. Na wiele sposobów przyczynił się do stworzenia współczesnego świata z elektrycznymi samochodami, Internetem i błyskawiczną komunikacją. Był też złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wspaniałym aktorem, kiedy zobaczyłem jego niesamowitą grę w »Zimnej wojnie«, nie miałem wątpliwości, kto powinien wcielić się w Teslę” – powiedział reżyser filmu Anand Tucker.

Tomasz Kot i jego zagraniczna kariera. W czym zagra polski aktor?

Tomasz Kot po roli w „Zimnej wojnie” dość mocno rozwija zagraniczną karierę. 42-letni aktor wskazywany był jako czarny charakter w najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Choć roli ostatecznie nie dostał, na horyzoncie pojawiły się inne wyzwania. Tomasz Kot zagra w thrillerze SF „Warning”. Aktor wskazywany był również jako kandydat do roli w produkcji „The Eternals” Marvela. Znany aktor zagra również w serialu BBC „World on Fire”. Wystąpi tam u boku m.in. Helen Hunt, Zofii Wichłacz oraz Seana Beana.

 

RadioZEt.pl/ SW