Obserwuj w Google News

Taniec z Gwiazdami: Joanna Mazur otrzymała mieszkanie od przedsiębiorcy

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
12.04.2019 21:33
Zareaguj Reakcja

W trakcie ostatniego odcinka „Tańca z gwiazdami” oprócz licznych słów wdzięczności za internetowe zbiórki zorganizowane dla Joanny Mazur, pojawiła się także wyjątkowa niespodzianka dla niej. Lekkoatletka otrzymała symboliczny klucz do mieszkania.

Taniec z Gwiazdami: Joanna Mazur otrzymała mieszkanie od przedsiębiorcy
fot. TRICOLORS/East News

Joanna Mazur otrzymała mieszkanie od przedsiębiorcy

W szóstym odcinku 9. edycji „Tańca z gwiazdami” pojawił się materiał, który mocno poruszył widzów. Joanna Mazur pokazała w nim swoje mieszkanie. Widzowie uznali, że tak utalentowana i utytułowana sportsmenka powinna mieszkać w o wiele lepszych warunkach. Spontaniczne internetowe zbiórki pozwoliły jak dotąd na zebranie  ponad 250 tysięcy złotych na nowe mieszkanie dla Mazur

W trakcie siódmego odcinka programu, Joanna Mazur otrzymała wyjątkową niespodziankę. Zbigniew Jakubas, polski przedsiębiorca i inwestor, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, wręczył lekkoatletce bukiet kwiatów oraz symboliczny klucz do mieszkania. Dodał również, że Joanna będzie miała wpływ na to, jak zostaną zaprojektowane poszczególne pomieszczenia.

„Taniec z Gwiazdami”: Joanna Mazur dziękuje internautom

W piątek, 12 kwietnia podczas odcinka został wyemitowany krótki materiał, w którym Joanna Mazur podziękowała internautom za zorganizowane zbiórki oraz wszelką pomoc.

– Widzowie poznali moją sytuację. Pokazałam, jak mieszkam i jak wygląda moje życie. Pokój jest bardzo skromny, ale teraz jest już tylko do mojej dyspozycji. Wcześniej mieszkałam tam z 1, 2 lub 3 koleżankami. – wyjaśniła.

Dodała także, że była przyzwyczajona do warunków, w których żyje, jednak mogło to być szokujące dla innych. Podczas ostatniego odcinka nie mogła jednak powstrzymać się od płaczu. Podkreśliła, że jest bardzo wdzięczna, ale jest to coś, czego się nie spodziewała.

– Te pieniądze, które są zbierane, są dla mnie ogromnym zaskoczeniem. To jest naprawdę bardzo miły gest i bardzo mocno go doceniam. Bardzo dziękuję.

Jak podkreślił jej partner taneczny, Jan Kliment, Joanna Mazur już wygrała. Również Andrzej Grabowski odniósł się do całej sytuacji i również podziękował wszystkim, którzy zainteresowali się tematem.

– Dziękuję wam, moi rodacy. Jesteście wspaniali. – dodał juror.

„Taniec z gwiazdami”: Joanna Mazur skrytykowana przez niepełnosprawnych sportowców

Internetowa zbiórka dla Joanny Mazur

Internauci postanowili pomóc niewidomej sportsmence i rozpoczęli internetowe zbiórki, które mają pozwolić im na zakup nowego mieszkania. Nie pierwszy raz okazało się, że mobilizacja w sieci pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty. Wystarczyły zaledwie dwa dni, aby udało się zebrać ponad ćwierć miliona złotych. W poniedziałek, 8 kwietnia łączna kwota z trzech zbiórek wyniosła 267 tysięcy i systematycznie rosła. Jeśli wszystkie cele internetowych zrzutek zostaną osiągnięte, internauci wspomogą Joannę kwotą ponad pół miliona złotych.

RadioZET.pl/KP