Obserwuj w Google News

Szansa na sukces: duża zmiana w programie. Wiemy, kto wystąpi

Maciej Friedrich
2 min. czytania
01.08.2019 10:51

Powracająca na antenę TVP2 „Szansa na sukces” okazała się sukcesem. Jesienią program ponownie pojawi się w ramówce, producenci postanowili jednak nieco zmienić jego zasady. Wiadomo również, jakie gwiazdy zobaczymy w drugim sezonie.

Szansa na sukces: duża zmiana w programie. Wiemy, kto wystąpi
fot. screen:YouTube

Szansa na sukces” była jednym z najpopularniejszych programów muzycznych polskiej telewizji. Format prowadzony w latach 1993-2012 przez Wojciecha Manna był trampoliną do kariery dla wielu wokalistów i wokalistek. Popularność „Szansie na sukces” zawdzięczają między innymi Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Natalia Szroeder czy Margaret. Wiosną 2009 roku program powrócił na antenę z Arturem Orzechem w roli prowadzącego i odniósł spory sukces. Nic dziwnego, że TVP postanowiło wyprodukować kolejny sezon. Zdecydowano się jednak na zmianę zasad.

Szansa na sukces: nowe zasady programu

Jak informuje „Super Express”, producenci „Szansy na sukces” w nowym sezonie dadzą szansę wykazania się również młodszym wokalistom. Do tej pory, aby wziąć udział w programie, należało ukończyć 14. rok życia. Teraz nawet 9-latki będą mogły popisać się wokalnym talentem. Uczestnicy w wieku 9-14 lat powalczą o udział w Eurowizji Junior 2019. W rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Kurski zdradził, że liczy na znalezienie talentu na miarę Roksany Węgiel.

ZOBACZ: TVP podniosła pensje pracownikom. Zarząd zainkasował ponad 100 tys. zł więcej

– Pomysł narodził się spontanicznie podczas narady wewnętrznej z moim udziałem. Postanowiliśmy wyłonić kandydata na reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 przez program „Szansa na sukces” z trzech powodów. Po pierwsze, jakkolwiek wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”, to w tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak „Anyone I Want to Be”. Wtedy miałem intuicję i pewność, że czynię dobrze, rezygnując z preselekcji i „dyktatorsko” wyznaczając Roxi i „Anyone I want to be”. Teraz takiej intuicji nie miałem – przyznał prezes zarządu Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Szansa na sukces 2019 - CASTING. Kiedy i gdzie przesłuchania dla dzieci i młodzieży?

Szansa na sukces 2 – jakie gwiazdy pojawią się w programie?

Wiadomo również, jakie gwiazdy zobaczymy w nowym sezonie „Szansy na sukces”. Będą to: Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski i Michał Wiśniewski. Według „Dziennika Eurowizyjnego” w programie wystąpią między innymi: Maciej Golian, Amelia Kurantowicz, Viki Gabor, Zuzanna Janik, Zofia Szuca i Swietłana Boguska z „The Voice Kids”.

 

RadioZET.pl/se.pl/MF