Obserwuj w Google News

SkyShowtime – nowa platforma streamingowa już wkrótce trafi do Polski. Co znajdzie się w ofercie?

2 min. czytania
04.11.2022 14:56
Zareaguj Reakcja

 SkyShowtime to nowy gracz na europejskim rynku VOD. Właśnie ogłoszono datę premiery serwisu streamingowego, będącego niejako generatorem treści z kilku różnych amerykańskich, brytyjskich i europejskich platform. Jakie produkcje znajdziemy w ofercie serwisu? Kiedy premiera? Sprawdziliśmy.

SkyShowtime - logo
fot. materiały prasowe SkyShowtime

SkyShowtime to nowa propozycja dla fanów rozrywki na żądanie. Serwis streamingowy w swojej bibliotece zawierać będzie tytuły z bibliotek takich kanałów i serwisów, jak: Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, SHOWTIME, Sky Studios oraz amerykańskich platform streamingowych, jak Paramount+ i Peacock. Dodatkowo serwis oferować będzie także lokalne programy oryginalne, w tym filmy dokumentalne i produkcje specjalne. 

Redakcja poleca

SkyShowtime – prezes o nowym serwisie 

Prezes SkyShowtime Monty Sarhan podczas uroczystości inauguracyjnej w Amsterdamie w następujących słowach wypowiedział się o ofercie nowej platformy:

– SkyShowtime został stworzony dla Europy i cieszymy się mogąc powiedzieć klientom w całej Europie Środkowo-Wschodniej, że już wkrótce będą mogli korzystać z usług naszego serwisu. Jesteśmy podekscytowani możliwością zapewnienia im dostępu do najnowszych seriali i filmów z naszych kultowych, światowej sławy wytwórni, jak również do wysokiej jakości lokalnej rozrywki. Po udanym starcie w Europie Północnej i Portugalii, rozszerzenie działalności na te ważne rynki i udostępnienie SkyShowtime jeszcze większej liczbie osób w całej Europie, jest dla nas ważnym kamieniem milowym. 

SkyShowtime – kiedy platforma będzie dostępna w Polsce?

Podczas wydarzenia specjalnego ogłoszono także daty premiery serwisu w Europie.

SkyShowtime rozpoczęło działalność w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji 20 września tego roku. Następnie 25 października weszło do Holandii i Portugalii. Po rozpoczęciu działalności w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Kosowie, Czarnogórze, Serbii i Słowenii w grudniu, SkyShowtime będzie kontynuował rozwój w Hiszpanii, Andorze i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, w pierwszym kwartale 2023 roku.    

Dalsze szczegóły dotyczące oferty programowej i cenowej dla Europy Środkowo-Wschodniej zostaną ogłoszone przed uruchomieniem SkyShowtime zaplanowanym na 14 grudnia.

Redakcja poleca

SkyShowtime – jaka może być cena nowego serwisu?

Na razie nie wiadomo, ile SkyShowtime będzie kosztować w Polsce. Powołując się jednak na dane z zagranicznych wersji serwisu, za portalem Wirtualne Media, możemy spekulować, że koszt mieścić się będzie w przedziale 24-34 złote. Jak czytamy w materiale serwisu „w przeliczeniu na złotówki miesięczna subskrypcja w Holandii kosztuje 33,50 zł, natomiast w Portugalii 24 zł. Szwedzi muszą płacić 79 koron, czyli około 34,69 zł.

Dodatkowo Wirtualne Media informują, że nowa platforma streamingowa ma być dostępna na urządzeniach z Apple iOS, tvOS, Android, Android TV, Google TV i WebOS (LG). Z serwisu będzie można korzystać także za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa SkyShowtime/Wirtualne Media