Obserwuj w Google News

Sanatorium miłości: wielki sukces programu. Otrzymał międzynarodową nagrodę

Maciej Friedrich
1 min. czytania
27.06.2019 15:55
Zareaguj Reakcja

"Sanatorium miłości" zyskało uznanie również za granicą. Program TVP prowadzony przez Martę Manowską otrzymał nagrodę na międzynarodowych targach telewizyjnych. Produkcja będzie reprezentować nasz kraj w Stanach Zjednoczonych.

Sanatorium miłości: wielki sukces programu. Otrzymał międzynarodową nagrodę
fot. VIPHOTO/East News

"Sanatorium miłości" okazało się wielkim sukcesem TVP, choć wiele osób nie wróżyło formatowi autorstwa Piotra Poraja Poleskiego i Iwony Karpiuk dużego sukcesu. Tymczasem show prowadzone przez Martę Manowską, w którym osoby po sześćdziesiątce próbują odnaleźć miłość w tytułowym sanatorium, przypadł telewidzom do gustu nie mniej niż "Rolnik szuka żony". Jak się okazuje również na arenie międzynarodowej "Sanatorium miłości" radzi sobie świetnie.

Międzynarodowa nagroda dla "Sanatorium miłości"

"Sanatorium miłości" otrzymało prestiżową nagrodę dla najlepszego programu rozrywkowego w Europie Środkowo-Wschodniej podczas międzynarodowych targów telewizyjnych w Budapeszcie. Polski format został zgłoszony do konkursu "Pitch and Play", w którego finale zdeklasował programy z Rumunii i Słowacji. Wygrana pozwala "Sanatorium" na reprezentowanie regionu na targach w Miami. Łącznie krajowa produkcja pokonała 20 programów.

Wygrana zwróciła uwagę zagranicznych stacji, które rozważają umieszczenie własnych serii w ramówkach. Zakupem licencji "Sanatorium miłości" zainteresowani są producenci z Niemiec i Słowacji.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć kolejną edycję "Sanatorium miłości" prawdopodobnie w styczniu 2020 roku. Aktualnie trwają castingi do programu.

 

Sanatorium miłości
fot. VIPHOTO/East News

RadioZET.pl/MF