Obserwuj w Google News

Polityka: Wiemy, kto zagra Jarosława Kaczyńskiego w filmie Vegi. Jest pierwszy kadr z planu

Maciej Friedrich
2 min. czytania
17.06.2019 15:51
Zareaguj Reakcja

"Polityka" to nowy film Patryka Vegi, który według zapowiedzi ma obnażyć kulisy krajowej polityki. Reżyser opublikował zdjęcie z planu. Dzięki temu wiemy, który aktor wcieli się w rolę Jarosława Kaczyńskiego. Wybrano również aktorkę, która zagra Krystynę Pawłowicz.

Polityka: Wiemy, kto zagra Jarosława Kaczyńskiego w filmie Vegi. Jest pierwszy kadr z planu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Patryk Vega to reżyser, który uwielbia zaskakiwać, szokować i budzić kontrowersje. "Polityka" to kolejny obraz reżysera, który swoje dzieło bardzo długo trzymał w tajemnicy. Zapowiedział bowiem, że film obnaży kulisy krajowej polityki. Co więcej, oparty ma być o prawdziwe historie oraz drobiazgową dokumentację. Premiera zapowiedziana została na wrzesień, zatem produkcja może być prawdziwą przedwyborczą bombą. Vega pochwalił się na Instagramie kadrem z filmu, który zdradza, kto wciela się w prezesa PiS. Rolę Jarosława Kaczyńskiego zagra Andrzej Grabowski.

Polityka: Andrzej Grabowski zagra Kaczyńskiego w nowym filmie Vegi

Dziś, 17 czerwca, na profilu Patryka Vegi na Instagramie pojawiło się nagranie, w którym kieruje swoje słowa do Jarosława Kaczyńskiego. Jego wypowiedź dotyczącą hejtu skierowanego w stronę PiS, reżyser skomentował słowami:

- Macie się czego bać, bo jak sam pan powiedział, politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w swoim filmie.

Najciekawsza jest jednak końcówka nagrania, kiedy Vega pokazuje kadr z "Polityki", którą właśnie montuje. Widzimy na nim Andrzeja Grabowskiego ucharakteryzowanego na Jarosława Kaczyńskiego. Trzeba przyznać, że aktor wygląda świetnie i do złudzenia przypomina prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jedyna informacja dotycząca obsady "Polityki". W nowym filmie Patryka Vegi w rolę Krystyny Pawłowicz wcieli się Iwona Bielska.

Krystyna Pawłowicz u Vegi
fot. Instagram:@patryk_vega_official

Patryk Vega informował wcześniej, że pojawiły się formy nacisku, mające przekonać go do przesunięcia  daty premiery "Polityki" na okres po wyborach. Reżyser rzecz jasna nie miał zamiaru się ugiąć. Przekonamy się, czy produkcja rzeczywiście będzie miała rewolucyjny wpływ na opinie społeczeństwa na temat polityków. Sama Krystyna Pawłowicz na Tweeterze zasugerowała, że "Polityka" pojawia się, by wpłynąć na wynik wyborów.

Wpis Krystyny Pawłowicz
fot. Tweeter: @KrystPawłowicz

 

RadioZET.pl/MF