Obserwuj w Google News

Oscary 2022: Wpadki i chwile wzruszenia. Te momenty warto przypomnieć

3 min. czytania
24.03.2022 18:30
Zareaguj Reakcja

Czy 94. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej przejdzie do historii? Przekonamy się już 27 marca 2022 roku. Z tej okazji przypominamy momenty wzruszenia i wpadki, które zapisały się w historii Oscarów.

Oscary 2020 wpadki i chwile wzruszenia
fot. YouTube/Oscars

Oscary 2022: Wpadki i chwile wzruszenia. Wiele aktorów, aktorek i twórców kina marzy o tym, żeby otrzymać Oscara. Gdy już do tego dojdzie, to często górę biorą emocje. Czasem wywołują one uśmiech na twarzy, innym razem wzruszają do łez. Zebraliśmy kilka momentów z poprzednich ceremonii rozdania Oscarów, o których wciąż warto pamiętać. 

Zobacz także:  Oscary 2022: NOMINACJE. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" 

Marlon Brando odmawia przyjęcia Oscara

Trudno uwierzyć, że są artyści, którzy odrzuciliby Oscara. Taka sytuacja zdarzyła się w historii Oscarów zaledwie dwa razy. Jedną z osób, która stanowczo omówiła przyjęcia Oscara, był Marlon Brando nagrodzony za rolę w "Ojcu chrzestnym". O tym incydencie mówiło się przez lata. Głównie dlatego, że Brando nie pojawił się osobiście na gali, a wysłał reprezentantkę. 

Marlon Brando nie przyjmuje tej nagrody na znak protestu przeciwko dyskryminacji Indian przez przemysł filmowy - wyjaśniła kobieta.

Roberto Begnini oszalał, gdy jego film "Życie jest piękne" otrzymał Oscara

Nagroda w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" jest niezwykle ważna dla twórców europejskiego kina, którym trudno zainteresować amerykańskich widzów. W 1999 roku Oscara w tej kategorii otrzymał film "Życie jest piękne". Jego reżyser, Roberto Beginini, dosłownie oszalał z radości. Mężczyzna wspiął się na fotel, a podczas przemówienia wyznał, że ze szczęścia mógłby pocałować wszystkich zebranych na sali. 

Przełomowy moment Oscarów i nagroda dla Halle Berry

Halle Berry jest niezwykle utalentowaną aktorką, a do tego zapisała się w historii Oscarów. Jest pierwszą czarnoskórą kobietą, która otrzymała Oscara za rolę pierwszoplanową. Berry nie ukrywała wzruszenia podczas swojego przemówienia. Do tego była niezwykle zaskoczona werdyktem. 

Jennifer Lawrence spada ze schodów w drodze po Oscara

Jennifer Lawrence otrzymała Oscara w 2013 roku. W drodze po wymarzoną nagrodę zahaczyła się o długi tren sukni i upadła na schodach. Ten moment przeszedł do historii Oscarów i przyćmił wszelkie inne wydarzenia. 

Pamiętne selfie na Oscarach w 2014 roku

W 2014 roku galę wręczenia Oscarów poprowadziła Ellen DeGeneres, która spontanicznie zaproponowała obecnym na gali gwiazdom, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Na fotografii znaleźli się Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Lupita Nyong’o, Meryl Streep, Kevin Spacey, Julia Roberts, Brad Pitt i Angelina Jolie. Poniżej można zobaczyć, jak do tego doszło.

Leonardo DiCaprio dostaje upragnionego Oscara

Leonardo DiCaprio jest jednym z najbardziej aktywnych zawodowo aktorów. Do tego ma wiele świetnych ról na koncie. Aż trudno uwierzyć, że upragnionego Oscara otrzymał dopiero w 2016 roku. Co ciekawe, przemowę wykorzystał do tego, żeby zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia.

Wielka pomyłka na Oscarach w 2017 roku

To jedna z największych oscarowych wpadek ostatnich lat. Warren Beatty i Faye Dunaway, którzy wręczali nagrodę, ogłosili zły film. Ogłoszono wtedy, że najlepszym filmem został "La la land". Osoby związane z produkcją weszły na scenę, by odebrać Oscara i okazało się, że to pomyłka. Ostatecznie najlepszym filmem 2017 roku został "Moonlight".

Zobacz także:  Oscary 2022: 8 ciekawostek, które trzeba znać przed ceremonią 

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

RadioZET.pl/

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?