,

"Oppenheimer": Emily Blunt w nowym filmie Christophera Nolana. W kogo się wcieli?

21.10.2021 15:11

Emily Blunt, gwiazda "Cichego miejsca" i "Wyprawy do dżungli", przymierza się do jednej z głównych ról w nowym filmie Christophera Nolana o Robercie Oppenheimerze.

Emily Blunt Christophen Nolan
fot. REX/EAST NEWS

"Oppenheimer" zaczyna nabierać kształtów. Christopher Nolan znalazł kolejną gwiazdę do swojego nowego filmu o genialnym fizyku, który zapisał się w historii jako "ojciec bomby atomowej". Wcześniej ogłoszono już, że tytułowego bohatera zagra Cillian Murphy. Teraz pojawiła się informacja, że udział w filmie rozważa Emily Blunt. W kogo miałaby się wcielić?

"Oppenheimer": Emily Blunt w nowym filmie Christophera Nolana

Informacja o udziale Emily Blunt w nowym filmie Christophera Nolana nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale źródła magazynu "Deadline" podają, że aktorka jest na etapie negocjacji dotyczących roli żony Roberta Oppenheimera. Katherine "Kitty" Oppenheimer (z domu Puening) była biolożką i botaniczką, od młodości związaną z Komunistyczną Partią Ameryki. Za Oppenheimera wyszła w 1940 roku, w wieku 30 lat. Był jej czwartym mężem.

loader

"Oppenheimer" - Kiedy premiera nowego filmu Christophera Nolana?

"Oppenheimer" ma skupić się na życiu i karierze tytułowego bohatera, a w szczególności na Projekcie Manattan, którym kierował w trakcie II wojny światowej. Nolan jest scenarzystą, reżyserem i producentem filmu, który trafi do kin pod szyldem wytwórni Universal. Scenariusz powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki "Amerykański Prometeusz: Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera". Film ma zadebiutować w kinach 21 lipca 2021 roku.

RadioZET.pl/Deadline

Logo radiozet Dzieje się