Obserwuj w Google News

"Joker 2" będzie musicalem? W roli głównej Lady Gaga

2 min. czytania
14.06.2022 13:09

Czy "Joker 2" będzie musicalem? Czy w produkcji wystąpi Lady Gaga, która wcieli się w Harley Quinn? Najnowsze informacje dotyczące filmu na to wskazują.

Lady Gaga - Hold My Hand - kadr z teledysku
fot. BackGrid UK/East News

Twórcy kontynuacji oscarowego "Jokera" zaskakują. Według najnowszych informacji na temat produkcji, film ma być musicalem, a w roli głównej oprócz Joaquina Phoenixa ma wystąpić Lady Gaga.

"Joker 2": Lady Gaga jako Harley Quinn?

Na początku czerwca 2022 roku pojawiła się oficjalna informacja o pracach nad drugą częścią "Jokera" z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej. Ujawniono też tytuł filmu - "Joker: Folie à deux", co sprawiło, że fani postaci od razu odgadli, że w produkcji zobaczymy nową wersję Harley Quinn.

Redakcja poleca

Jak podaje The Hollywood Reporter, w sequelu "Jokera" rzeczywiście zobaczymy ukochaną Księcia Zbrodni z Gotham. Według niepotwierdzonych informacji, reżyser Todd Phillips jest na etapie wczesnych rozmów o angaż Lady Gagi do jednej z głównych ról swojego nowego filmu. To właśnie ta artystka miałby się wcielić w Harley Quinn - postać, którą w pozostałych adaptacjach komiksów DC gra Margot Robbie.

To jednak nie koniec nowości dotyczących "Jokera 2". To samo źródło podaje, że film ma być musicalem. Obecnie trudno powiedzieć, jak może wyglądać produkcja w formie filmu muzycznego, który zdaje się kompletnie nie pasować do klimatu ukazanego w pierwszej części. Film ma być też jednym z priorytetów wytwórni Warner Bros., na której czele stanął niedawno nowy prezes - David Zaslav.

Nic zresztą dziwnego. "Joker" zarobił ponad miliard dolarów, co oznacza, że jest to najbardziej kasowy film na podstawie uniwersum DC w historii, mimo tego, że nie jest powiązany z kinowym światem stworzonym przez Zacka Snydera. Został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową dwoma Oscarami - dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i za najlepszą muzykę.

Redakcja poleca

"Joker 2": kiedy premiera?

Na razie produkcja "Jokera 2" jest na bardzo wczesnym etapie prac. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do kin. Na premierę poczekamy zapewne co najmniej kilkanaście miesięcy, więc osoby, którym podobała się pierwsza część, będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter