Obserwuj w Google News

„IO“: zwiastun hitu Jerzego Skolimowskiego, który podbił Cannes. Kiedy premiera? [WIDEO]

Michał Kaczoń
2 min. czytania
03.08.2022 09:03

„IO“ Jerzego Skolimowskiego to obraz, który został nagrodzony podczas tegorocznego festiwalu w Cannes i robił furorę na pokazach specjalnych podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Wreszcie dostaliśmy pierwszy zwiastun produkcji i poznaliśmy datę jego premiery. Kiedy głośny film trafi do kin?

IO - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„IO” Jerzego Skolimowskiego prezentowane było podczas tegorocznego  festiwalu filmowego w Cannes, podczas którego zrobiło prawdziwą furorę. Nie dość, że film został uhonorowany nagrodą Jury, to jeszcze polscy i zagraniczni dziennikarze chwalili dzieło Skolimowskiego za intrygujące podejście do tematu i pokazujące świat zwierzą z nowej, angażującej perspektywy.

„IO” to bowiem historia osiołka, który przemierza Europę, trafiając z rąk do rąk różnych właścicieli. W ten sposób poznajemy różnorodne podejście ludzi do kwestii traktowania zwierząt i przyglądamy się problemom współczesnego świata z nowej perspektywy.

Redakcja poleca

„IO” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun obrazu, pokazujący, z jakiego rodzaju dziełem mamy do czynienia. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„IO” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Jerzy Skolimowski, twórca znany i nagradzany, m.in. za filmy „Wrzask”, „Fucha”, „Essential Killing” czy „Start”. Skolimowski jest też współautorem scenariusza, napisanego wraz z Ewą Piaskowską.

Na ekranie zobaczymy zaś aż sześć osiołków, wcielających się w głównego bohatera zwierzęcego, a także plejadę polskich i europejskich gwiazd. Isabelle Huppert, Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz, Lorenzo Zurzolo czy Tomasz Organek wcialają się w ludzkich bohaterów, których na swojej drodze spotyka główny bohater.

„IO” – kiedy premiera?

Film trafi do regularnej kinowej dystrybucji już 30 września. Kilka dni wcześniej będzie pokazywany w ramach Konkursu Głównego  Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Czytaj także:  „Bestie ze Złego”: film o jednoczącej sile sportu. Zwiastun głośnego dokumentu [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowe Gutek Film/YouTube

Nowe Horyzonty - plakat
10 Zobacz galerię
fot. Alina Metelytsia/materiały prasowe Nowe Horyzonty