Obserwuj w Google News

Gwiazdy „Social Network“ i „Sukcesji“ nakręcą razem film w Warszawie. Eisenberg ponownie za kamerą

2 min. czytania
18.08.2022 14:25
Zareaguj Reakcja

Jesse Eisenberg i Kieran Culkin, dwóch amerykańskish aktorów, najlepiej znanych ze swoich ról: w oscarowym filmie „Social Network“ i wielokrotnie nagradzanym hicie HBO „Sukcesja“, nakręcą w 2023 roku film w Warszawie. Będzie to druga produkcja, wyreżyserowana przez Jessego Eisenberga, aktora o polskich korzeniach. Co już wiemy o „A Real Pain“? Kiedy ruszą zdjęcia?

Jesse Eisenberg nakręci film w Polsce
fot. ELVIS BARUKCIC/AFP/East News

„A Real Pain“ to drugi pełnometrażowy film napisany i wyreżyserowany przez Jessego Eisenberga, amerykańskiego aktora o polskich korzeniach. Po tegorocznym debiucie – filmie „When You Finish Saving The World”, którego światowa premiera odbyła się podczas festiwalu filmowego Sundance, Eisenberg sięgnął po historię inspirowaną własną przeszłością. Wedle informacji, zebranych przez dziennikarzy Screen Daily, akcja „A Real Pain” ma rozgrywać się w Polsce, do której przyjeżdża dwóch kuzynów, od lat nieutrzymujących ze sobą kontaktu. Powodem ich ponownego spotkania jest śmierć babci oraz pogrzeb, który odbywa się w Warszawie.

„Kuzyni podróżują razem do Polski, by odwiedzić ojczyznę babci, a kończą na wycieczce śladami Holokaustu” – zapowiedział film Jesse Eisenberg w rozmowie z magazynem Screen.
Redakcja poleca

„A Real Pain” – Jesse Eisenberg o filmie

Jesse Eisenberg napisze scenariusz i wyreżyseruje film na bazie własnego pomysłu. W rozmowie z dziennikarzem Screen, w następujących słowach opisał relację, która łączy głównych bohaterów:

„Ich związek jest zabawny i napięty, a historia utrzymana jest w słodko-gorzkim klimacie”.

Dodał też, że w trakcie wydarzeń na tle niesamowicie dramatycznej historii, bohaterowie odkryją, że nie muszą do siebie pasować, aby się dogadywać. Ważnym aspektem filmu jest także rola historii w życiu każdego z nas i jej wpływ na naszą dzisiejszą codzienność.

„Chcę zadać pytanie, czy współczesny ból jest uzasadniony w obliczu prawdziwej historycznej traumy. Myślę, że mogę mówić z doświadczenia ludzi po trzydziestce, którzy sięgają do tego, co jest dla nich zupełnie obce, a nagle staje się rzeczywiste” – przytaczają dziennikarze portalu Onet.pl, cytując wypowiedź aktora i reżysera dla magazynu Screen.

„A Real Pain” – zdjęcia będą kręcone w Warszawie

Wedle informacji, do których dotarli dziennikarze portalu Screen Daily, zdjęcia do filmu mają ruszyć w 2023 roku w Warszawie. Eisenberg zapowiedział, że będzie współpracować zarówno z amerykańską, jak i polską ekipą filmową.

„Na szczęście będę kręcił w kraju, który ma niesamowitą filmową tradycję” – aktor dodał z humorem.

„A Real Pain” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą oraz głównym aktorem jest Jesse Eisenberg. Amerykański aktor posiada polskie korzenie i to właśnie ta sytuacja stała się przyczynkiem do powstania scenariusza filmu. Eisenberg najlepiej znany jest z roli w nominowanym do Oscara dramacie „Social Network”, w którym wcielił się w postać założyciela portalu Facebook, Marka Zuckerberga, czy z udziału w komediach „Zombieland”, „Śmietanka towarzyska” czy „Iluzja”.

Towarzyszyć mu będzie Kieran Culkin, gwiazdor megahitu HBOSukcesja” oraz filmu„Scott Pilgrim kontra świat”, a prywatnie brat Macaluaya Kulkina, czyli „Kevina samego w domu”. Na razie nieznana jest pozostała część obsady.

Czytaj także:  „Listy do M. 5“: zobacz serię plakatów kontynuacji świątecznego hitu. Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/Onet.pl/Screen Daily

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.