Obserwuj w Google News

"Gra o Tron" sezon 8: Arya Stark w odważnej scenie seksu. Producenci przesadzili?

Maciej Friedrich
2 min. czytania
23.04.2019 15:49

W drugim odcinku finałowego sezonu "Gry o Tron" byliśmy świadkami sceny seksu Aryi Stark odgrywanej przez Maisie Williams. Zdaniem wielu widzów producenci tym razem przesadzili. Czy rzeczywiście?

"Gra o Tron" sezon 8: Arya Stark w odważnej scenie seksu. Producenci przesadzili?
fot. Instagram:@jon.arya.stark

"Gra o Tron" to jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Serialowa adaptacja książkowej sagi George'a R.R. Martina została obsypana nagrodami, pobiła rekordy oglądalności, a wokół uniwersum Westeros narodził się prawdziwy popkulturowy kult, przez wielu porównywany do fenomenu "Gwiezdnych wojen". Złaknieni przygód ulubionych bohaterów widzowie z wielką radością przyjęli pojawienie się finałowego sezonu produkcji, w którym poznamy koniec historii walki z Nocnym Królem. Jak mogliśmy zauważyć, producenci po raz kolejny umieścili na ekranie sceny seksu, z których słynie "Gra o Tron". Odważne pokazanie seksualności i śmierci jest wszak jednym ze znaków rozpoznawczych serii.

Bohaterowie "Gry o Tron" zmieniali się wraz z rozwojem fabuły. Jedną z najważniejszych kobiecych postaci jest córka Neda Starka, Arya Stark. Widzowie mieli okazję oglądać jej przemianę z niewinnej dziewczynki w dojrzałą, silną psychicznie wojowniczkę, którą ukształtowało między innymi ludzkie okrucieństwo. Wielu fanów "Gry o Tron" zżyło się z Aryą i traktuje ją niczym młodszą siostrę. Tym bardziej zaszokowała ich jedna ze scen w drugim odcinku ósmego sezonu.

ZOBACZ: "Gra o Tron": kiedy i gdzie oglądać?

Maisie Williams
fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

"Gra o Tron" sezon 8: scena seksu Aryi Stark

Przed nadchodzącą bitwą Arya zdecydowała się na spędzenie nocy z kowalem Gendrym. W efekcie widzowie mogli zobaczyć scenę namiętnego seksu między bohaterami. Scenę, według wielu fanów, nieodpowiednią.

Widzowie "Gry o Tron" przyzwyczaili się do brutalności i nagości, które pojawiają się w serialu. Jednak ich zdaniem scena seksu w wykonaniu odgrywającej Aryę Maisie Williams była niesmaczna, ponieważ dziewczyna wygląda wyjątkowo młodo i niewinnie. Sama aktorka tak skomentowała sytuację.

- David i Dan powiedzieli mi, że mogę pokazać tak dużo lub tak mało, jak tylko zechcę. Zwykle dbam o swoją prywatność i nie uważam, żeby Arya musiała pokazywać się nago przed wszystkimi. Ale fragment z Gendrym nie tego dotyczy. Zresztą wszyscy inni w serialu to zrobili, więc czemu nie.

W odpowiedzi na liczne głosy krytyki, HBO w oficjalnym tweecie zaznaczyło, że serialowa Arya Stark ma 18 lat, a odgrywająca ją Williams 22 lata. Nie może być zatem mowy o treściach gorszących. Grający kochanka bohaterki Joe Dempsie podkreślił natomiast, że zarówno on jak i Maisie podeszli do aktorskiego wyzwania czysto profesjonalnie.

 

RadioZET.pl/spidersweb.pl/MF