Zamknij

Gra o tron: sezon 8. - kiedy premiera na HBO i o której? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN]

Jolanta Waligóra
15.04.2019 10:27

Kiedy premiera 8. sezonu "Gry o tron"? To pytanie nurtuje wielu fanów, szczególnie że będzie to już ostatnia seria odcinków. Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat daty premiery, obsady i inne informacje o serialu.

Gra o tron: sezon 8. - kiedy premiera na HBO? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN]
fot. Helen Sloan/HBO (Facebook / Game of Thrones)

"Gra o tron": sezon 8. - kiedy premiera? Obsada, zwiastun, plakat, data, spoilery i inne informacje - sprawdzamy wszystko, co do tej pory wiadomo o 8. sezonie "Gry o tron".

» Gra o tron: sezon 8. - przecieki, spoilery. Co wiemy o kolejnej części?

Zobacz także

8. sezon "Gry o tron" - kiedy premiera i o której? [DATA, GODZINA PREMIERY]

HBO w mediach społecznościowych oficjalnie potwierdziło datę premiery 8. sezonu "Gry o Tron". Odcinki ostatniego sezonu będziemy mogli oglądać od 14 kwietnia 2019 roku. Premiera 1. odcinka 8. sezonu "Gry o Tron" w polskiej telewizji zaplanowana została na poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 3.00. Powtórkę będzie można zobaczyć o godzinie 20.10.

Poszczególne odcinki będą emitowane w telewizji co tydzień, podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów. W 8. sezonie "Gry o Tron" pojawi się jednak pewna zmiana - łącznie będzie on liczył tylko 6 odcinków, czyli mniej niż poprzednie serie. Pojedyncze epizody będą jednak dłuższe.

Gra o tron, sezon 8 - ile jest odcinków w ostatnim sezonie i ile trwają?

"Gra o tron" - 8. sezon: zwiastun, plakat

Znamy już także pierwsze szczegóły 8. sezonu "Gry o tron". Zwiastun został opublikowany w mediach społecznościowych w poniedziałek, 14 stycznia 2019 roku. Dzięki niemu poznaliśmy już także oficjalną datę premiery 8. sezonu "Gdy o tron". Zwiastun zamieszczamy poniżej:

» "Gra o tron": prequel - premiera, obsada, zwiastun. O czym będzie serial HBO?

Obsada 8. sezonu "Gry o tron"

Wśród obsady 8. sezonu "Gry o tron" nie zabraknie oczywiście kluczowych aktorów i odgrywanych przez nich postaci, m.in. Lena Headey jako Cersei Lannister, Peter Dinklage jako Tyrion Lannister, Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen, Maisie Williams jako Arya Stark, Kit Harington jako Jon Snow, Iain Glen jako Ser Jorah Mormont, Sophie Turner jako Sansa Stark, Nikolaj Coster-Waldau jako Ser Jaime Lannister i wielu innych. W sieci pojawiły się także informacje o tym, że w obsadzie 8. sezonu "Gry o tron" pojawi się Polak - Paweł Sakowski. Aktor pochodzi ze Szczecina, a na co dzień można oglądać jego występy w poznańskich teatrach. Choć w serialu HBO nie dostał on znaczącej roli, to będziemy mogli go zobaczyć w dwóch lub trzech odcinkach.

» Gra o tron, sezon 8 - gdzie oglądać serial online, w TV i o której godzinie?

Przypominamy, że 8. sezon "Gry o tron" będzie ostatnią częścią kultowej serii HBO. Reżyserami nowych odcinków są David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik.

» Gra o Tron, sezon 8 - kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać 2. odcinek? [S08E02]

Zobacz także

RadioZET.pl/KP