Obserwuj w Google News

„Furioza“: kolejny polski film na Netflixie. Wiemy, kiedy premiera kinowego hitu [WIDEO]

Michał Kaczoń
2 min. czytania
21.03.2022 13:31
Zareaguj Reakcja

„Furioza” to kolejny polski film, który trafi na platformę Netflix. Od kiedy będziemy mogli obejrzeć film nominowany do trzech Orłów?

Furioza - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

Furioza” to polski film sensacyjny z udziałem Mateusza Damięckiego i Weroniki Książkiewicz. Produkcja Cypriana T. Olenckiego, twórcy filmu „PolandJa”, otrzymało niedawno trzy nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orły. Film nominowany jest w kategoriach: najlepsze zdjęcia, dźwięk i charakteryzacja.

Redakcja poleca

„Furioza” to wciągający thriller o środowisku przestępców i kiboli, które próbuje infiltrować główny bohater, uznany lekarz. Po latach niewidzenia się odzywa się do niego dawna przyjaciółka. Kiedyś się w niej kochał, a ona teraz składa mu propozycję nie do odrzucenia. Ze względu na wspólną przeszłość, mężczyzna nie waha się zawiesić swojego dostatniego życia i pomóc rozbić groźną szajkę przestępczą. Traf jednak chce, że w środowisku tym działa ich dawny kumpel ze szkolnej ławki, a polski półświatek zaczyna coraz bardziej wciągać bohatera. Kto wyjdzie zwycięsko z potyczki z prawem? 

„Furioza” ­– zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Furioza” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Cyprian T. Olencki. Scenariusz powstał we współpracy z Tomaszem Klimalą. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz,   Mateusz Banasiuk Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski,  Janusz Chabior i Sebastian Stankiewicz.

„Furioza” – kiedy premiera na Netflixie? 

Film trafi do biblioteki serwisu streamingowego Netflix już w piątek 1 kwietnia. Obecnie film można oglądać także na platformie Canal+.

Czytaj także:  Popularne filmy i seriale na Netflix. Polski film na podium [TOP 10]

RadioZET.pl/Upflix.pl/Facebook

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]