Obserwuj w Google News

"Furioza" przywróci wiarę w polskie kino sensacyjne? Zobaczcie nowy zwiastun [WIDEO]

2 min. czytania
08.10.2021 14:31
Zareaguj Reakcja

"Furioza" to nadchodzący film sensacyjny z Weroniką Książkiewicz, Mateuszem Damięckim i Mateuszem Banasiukiem w rolach głównych, który właśnie doczekał się nowej zapowiedzi. Kiedy premiera?

"Furioza" przywróci wiarę w polskie kino sensacyjne? Zobaczcie nowy zwiastun [WIDEO]
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Furioza" to najnowsze dzieło Cypriana T. Olenckiego (twórcy "PolandJa"), które ma szansę nie tylko zdeklasować głośne filmy Patryka Vegi, ale przede wszystkim udowodnić, że polskie kino sensacyjne wciąż ma do zaoferowania coś więcej, niż stek bluzgów, wulgarnego seksu i obrażania inteligencji widza. W sieci ukazała się właśnie kolejna zapowiedź zawierająca nowe sceny.

Redakcja poleca

"Furioza": gwiazdy polskiego kina w nowym zwiastunie filmu

Zgodnie z pierwszymi reakcjami na "Furiozę", trójka głównych aktorów ponoć spisuje się znakomicie, a zupełnie odmieniony Mateusz Damięcki zagrał tu rolę rolę życia. Co więcej, choć film ma nam dostarczyć 110% adrenaliny i okrągłe zero lukru, nie stroniąc oczywiście od seksu i wulgaryzmów, serwuje także coś głębszego i ambitniejszego - pytania o honor, lojalność, siłę miłości i prawo do zemsty w momencie, gdy wymiar sprawiedliwości okazuje się bezsilny.

W trakcie seansu śledzić będziemy losy trójki przyjaciół z dzieciństwa, których przed laty rozdzieliło traumatyczne wydarzenie. Dziś Dawid jest wziętym lekarzem, zaś dawna miłość jego życia - Dzika - spełnia się jako bezwzględna policjantka. Gdy pewnego dnia kobieta puka do jego drzwi, wywraca mu życie do góry nogami. Dawid otrzymuje bowiem wybór: albo zostanie policyjnym informatorem i wtyką, albo jego brata czeka wieloletnia odsiadka. Jego celem ma być zinfiltrowanie rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Czy uda mu się zdobyć zaufanie dawnego przyjaciela Goldena i nie przesiąknąć półświatkiem bez reszty? Przekonamy się.

Redakcja poleca

"Furioza": kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpili  Mateusz Banasiuk jako Dawid,  Weronika Książkiewicz jako Dzika oraz  Mateusz Damięcki w roli Goldena. Na ekranie towarzyszyć im będą między innymi Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski,  Łukasz Simlat,  Janusz Chabior i Sebastian Stankiewicz.

Za reżyserię odpowiada wspomniany Cyprian T. Olencki, który wraz z Tomaszem Klimalą opracował również scenariusz. "Furioza" zawita na ekranach polskich kin już 22 października tego roku.

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]

RadioZET.pl/Kino Świat