Obserwuj w Google News

Romantyczne filmy świąteczne: 10 najlepszych filmów o miłości na święta [LISTA]

3 min. czytania
Aktualizacja 22.12.2021
22.12.2021 12:15
Zareaguj Reakcja

Romantyczne filmy świąteczne zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Które świąteczne filmy o miłości warto obejrzeć? Przedstawiamy listę 10 najlepszych tytułów, które po prostu musicie obejrzeć!

Romantyczne filmy świąteczne - 10 najlepszych filmów o miłości na święta [LISTA]
fot. Brooke Palmer/ materiały prasowe Netflix

Romantyczne  filmy świąteczne to - obok familijnych - najpopularniejsze produkcje na Gwiazdkę. Miłosne historie rozgrywające się w okresie świątecznym wprawiają nas w doskonały nastrój i są idealną propozycją na grudniowy wieczór.

Romantyczne filmy świąteczne - 10 najlepszych filmów o miłości na święta [LISTA]

Na naszej liście najlepszych romantycznych filmów świątecznych znajdziecie zarówno żelazną klasykę, jak i nowości, których (zwłaszcza na Netflixe) nie brakuje. Które filmy o miłości warto zobaczyć na Gwiazdkę? Sprawdźmy!

"To właśnie miłość"

Absolutny must-watch i klasyka świątecznych filmów o miłości. "To właśnie miłość" składa się z kilku opowieści, które w mniejszym lub większym stopniu się ze sobą łączą. Element wspólny? Wyborny świąteczny klimat, fantastyczny humor i wszechobecny romantyzm. Wisienką na torcie jest wspaniała obsada z Hugh Grantem i Colinem Firthem na czele.

"Love Actually": 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

"Holiday"

Kolejny świąteczny klasyk, którzy trzeba obejrzeć choć raz w życiu. Fabuła skupia się na losach dwóch obcych sobie kobiet, które postanawiają zamienić się domami na Święta. Jedna wyrusza do słonecznego Los Angeles, druga zaś na zaśnieżone angielskie przedmieścia. "Holiday" to ciepły i pokrzepiający film świąteczny, który umili wam wieczór.

Holiday: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

"Listy do M."

Polska odpowiedź na "To właśnie miłość", która okazała się olbrzymim sukcesem. Seria doczekała się już trzech części, a czwarta miała zadebiutować w tym roku. W "Listach do M." również śledzimy losy kilku bohaterów, którzy przeżywają przygody w okresie świątecznym (głównie romantyczne, ale nie wyłącznie). Świetna zabawa i świąteczny klimat gwarantowane!

"Randki od święta"

Hit Netflixa z Emmą Roberts w roli głównej to idealny romantyczny film na święta. W trakcie seansu śledzimy losy Sloane i Jacksona - dwojga singli, którzy zostają swoimi "partnerami od święta". Z czasem to, co było zwykłą zabawą, przeradza się w głębokie uczucie.

5 zapomnianych filmów świątecznych. Co warto obejrzeć przed Bożym Narodzeniem? [TYTUŁY]

"Zamiana z księżniczką"

Popularny film świąteczny z Vanessą Hudgens w podwójnej roli. Gdy Stacy, cukierniczka z Chicago, spotyka księżniczkę Margaret, kobiety odkrywają, że są dosłownie identyczne. Wpadają wówczas na szalony pomysł - zamienią się miejscami na czas Świąt. Nie zdają sobie jednak sprawy, że to na zawsze odmieni ich życie oraz przyniesie upragnioną miłość.

"Świąteczny książę"

Amber to ambitna reporterka, która otrzymuje ekscytujące zlecenie. Ma się udać na królewski dwór Aldovii i - podszywając się pod guwernantkę - sporządzić sensacyjny materiał na temat następcy tronu. Świąteczny klimat oraz osobowość księcia zmieniają jednak jej priorytety. Czy miłość wygra z ambicją?

Wzruszające filmy świąteczne: które warto obejrzeć przed Bożym Narodzeniem?

"Prezenty z nieba"

Pryncypialna asystentka kongresmenki udaje się do tropikalnej bazy lotniczej, by doprowadzić do jej zamknięcia oraz położenia kresu ich świątecznej tradycji. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy zakochuje się w dowódcy jednostki. W rolach głównych gwiazdy  "Wikingów" i "Pamiętników wampirów".

"Świąteczny kalendarz"

Kat Graham ("Pamiętniki wampirów") w roli utalentowanej, acz sfrustrowanej pani fotograf, która otrzymuje w prezencie pod choinkę nietypowy prezent. Jest to świąteczny kalendarz, który zdaje się... przepowiadać przyszłość.

"Świąteczny rycerz"

Sir Cole to średniowieczny rycerz, który przenosi się w czasie. Z XIV wieku trafia do współczesnego Ohio, gdzie spotyka Brooke - nauczycielkę, która przestała wierzyć w miłość. 

"Świąteczny spadek"

Główną bohaterką jest tutaj pragmatyczna Ellen, dla której romantyzm i świąteczna aura to zwykłe mrzonki. Wszystko zmienia się, gdy zostaje zmuszona osobiście dostarczyć przesyłkę do swojego rodzinnego miasta. Zaopatrzcie się w paczkę chusteczek - łzy wzruszenia gwarantowane. 

5 bajek świątecznych, które powinno obejrzeć każde dziecko "Kevin sam w domu" ma 31 lat. Jak obecnie wyglądają gwiazdy kultowego filmu?

.