Obserwuj w Google News

Eternlas zastępują Avengers w nowej zapowiedzi filmu Marvela [WIDEO]

2 min. czytania
11.10.2021 12:26
Zareaguj Reakcja

Marvel Studios zaprezentowało kolejny teaser filmu "Eternals". W zapowiedzi zasugerowano, że nowa grupa superbohaterów zajmie miejsce Avengers.

Eternals - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/Disney/Ferrari Press/East News

W sieci pojawił się nowy spot promujący "Eternals" - nadchodzący film Marvela w reżyserii nagrodzonej Oscarem Chloé Zhao. Wygląda na to, że nowa drużyna superbohaterów na stałe przejmie rolę grupy Avengers.

Eternals jak Avengers w nowym teaserze filmu Marvela

"Eternals" to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji MCU 2021 roku. Nie tylko dlatego, że film wyreżyserowała Zhao - chińska twórczyni, której daleko do blockbusterów, ale przede wszystkim z powodu głównych bohaterów. Niszowa, chociaż ważna dla komiksów Marvela drużyna stworzona w latach 70. przez Jacka Kirby'ego, nie jest oczywistym wyborem, jeśli chodzi o stworzenie międzynarodowego hitu, zarabiającego miliardy dolarów.

Redakcja poleca

Marvel jest już jednak na takiej pozycji, że może powoływać do życia adaptacje mniej znanych komiksów, tworząc z nich nową, dobrze prosperującą markę. Nie oznacza to jednak, że w "Eternals" zabraknie odniesień do poprzednich filmów Marvel Studios. W nowym teaserze Avengers są obecni duchem i ciałem.

Oglądaj

Zwiastun ukazuje formowanie nowej drużyny nadludzkich istot, żyjących przez tysiące lat w ukryciu. W dawnych czasach byli brani za bogów, dziś stanowią zastępstwo dla Avengers, których postawa ewidentnie zachwyca Ajak ( Salma Hayek), opowiadającą o dokonaniach herosów Ikarisowi (Richard Madden). Pojawiają się przebitki będące fragmentami "Avengers: Endgame". W pewnym momencie Ikaris rzuca nawet parafrazę słynnego hasła Avengers: "Eternals Assemble".

Mimo że do premiery "Eternals" został niespełna miesiąc, wciąż niewiele wiadomo na temat fabuły filmu. Ze zwiastunów wnioskować można, że w obliczu potężnego zagrożenia nieingerujący przez tysiące lat Eternals ponownie się spotkają, by ocalić Ziemię. Ich wrogami wydają się przerażający Deviants, ale jak to zwykle w produkcjach Marvela bywa, przeciwnikiem może okazać się ktoś zupełnie inny.

Redakcja poleca

"Eternals": kiedy premiera nowego filmu Marvela?

W nowej produkcji MCU wystąpiła naprawdę gwiazdorska obsada: Gemma Chan (Sersi), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Angelina Jolie (Thena), Barry Keoghan (Druig) oraz Kit Harington (Dane Whitman/Black Knight). "Eternals" trafią do kin na całym świecie już 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/YouTube/Marvel Studios

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć