Obserwuj w Google News

"Eternals" - Chloe Zhao o swoim filmie Marvela: "Duży wpływ na przyszłość MCU"

2 min. czytania
17.09.2021 14:22
Zareaguj Reakcja

Za film "Eternals" odpowiada nagrodzona Oscarem Chloe Zhao. Reżyserka skomentowała wpływ produkcji na filmowe uniwersum Marvela.

Eternals - Angelina Jolie - kadr z filmu
fot. Marvel Studios/Disney/Ferrari Press/East News

"Eternals" to nadchodząca produkcja Marvel Studios, która może sporo zmienić w kinowym świecie superbohaterów. Już niedługo film w reżyserii Chloe Zhao trafi do kin. Twórczyni skomentowała, jaki wpływ przygody tytułowych bohaterów będą powiązane z resztą uniwersum.

"Eternals": Chloe Zhao o nowym filmie MCU

Wraz z "Avengers: Endgame" zakończył się ważny rozdział kinowego uniwersum. Obecnie pałeczkę przejęły seriale, które popychają świat MCU w kierunku multiwersum, ale pojawiły się też zupełnie nowe postacie, jak Shang-Chi.

Redakcja poleca

Do nowych bohaterów można zaliczyć również Eternals, o których film pod wieloma względami może być przełomem w kinowym świecie Marvela. Pojawią się w nim bowiem koncepty wywracające chronologię MCU do góry nogami. Poza tym za "Eternals" odpowiada nagrodzona Oscarem Chloe Zhao - reżyserka, której daleko do popcornowego kina. Twórczyni może więc zaskoczyć widzów również z poziomu formalnego.

Niedawno Zhao rozmawiała na temat "Eternals" z Total Film. W wywiadzie opowiedział o wpływie, jaki jej produkcja wywrze na całe uniwersum Marvela.

Myślę, że na pewno film jest odrębną historią. Ale wydaje mi się, że dzięki temu, co wydarzy się w tym filmie, będziemy mieli bardzo duży wpływ na przyszłość MCU. Dla mnie, jako fanki, jest to naprawdę satysfakcjonujące! Jestem podekscytowana.

Reżyserka oczywiście nie zdradziła żadnych szczegółów, ale jej słowa nie powinny dziwić osób, które są zorientowane w temacie tytułowych bohaterów. Grupa Eternals w komiksach Marvela to starożytny odłam ludzkości, który tysiące lat temu został udoskonalony przez obcą cywilizację. Dzięki temu stali się niemal boskimi istotami, które początkowo ingerowały w historię ludzkości, ale potem odcięły się od świata i żyły w ukryciu.

Wygląda na to, że w filmie "Eternals" będzie bardzo podobnie. Trudno jednak przewidywać, jak fabuła wpłynie na przyszłość kinowego uniwersum.

Redakcja poleca

"Eternals": kiedy premiera filmu Marvela?

O tym przekonamy się już za kilka tygodni. Film "Eternals" trafi do kin 5 listopada 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Angelina Jolie, Salma Hayek, Kumail Nanjiani, Richard Madden, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Lia McHugh, Don Lee, Barry Keoghan oraz Kit Harington.

RadioZET.pl/Total Film

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć