Obserwuj w Google News

„Black Adam” – Dwayne Johnson w zaskakujący sposób promuje swój nowy film. Znamy datę premiery

2 min. czytania
29.03.2021 14:53
Zareaguj Reakcja

„Black Adam” to nowy komikowy film ze stajni DC Comics. Bohater, w którego wcieli się Dwayne „The Rock” Johnson, jest arcywrogiem Shazama. Właśnie poznaliśmy nowe informacje o nadchodzącym filmie. Znamy dokładną datę premiery.

Dwayne Johnson
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

„Black Adam” to film w reżyserii Jaume’a Colleta-Serry, znanego z takich produkcji jak: „183 metry strachu”, „Pasażer” czy „Sierota”. Najnowszy film hiszpańskiego twórcy to produkcja superbohaterska ze świata DC Comics. Tytułowy bohater jest arcywrogiem Shazama i jego ekipy, a jego historia sięga czasów starożytnych.

Bohater posiada podobne moce do Shazama, ale korzysta z nich w nieco odmienny sposób. Dwayne Johnson w wywiadach po ogłoszeniu castingu do roli wielokrotnie podkreślał, że tym, co go najbardziej przyciąga do postaci Black Adama to fakt, że jest on buntownikiem, który kroczy własną ścieżką i trzyma się własnego kodu honorowego. Choć posiada moce, które można porównać do Supermana, czy wspomnianego już Shazama, nie jest tak nieskazitelnie czysty i prawy, jak oni. Taka charakterystyka postaci pozwala aktorowi pokazać wiele różnorodnych odcieni swojego bohatera.

Pierce Brosnan z rolą w widowisku "Black Adam"! Wiemy, kogo zagra

„Układ sił w Uniwersum DC zostanie zmieniony na zawsze” – nietypowa promocja filmu „Black Adam”

Gwiazda filmu – Dwayne Johnson wypuścił właśnie do sieci nowy materiał promocyjny produkcji DC. Na krótkim filmiku, opublikowanym na portalu społecznościowym Instagam, widzimy nowojorski plac Time’s Square, na którym na wszystkich wielkoformatowych ekranach wyświetlana jest reklama z logo filmu „Black Adam”. W tle słychać wyrazisty głos aktora, który mówi, że:

„Układ sił w Uniwersum DC właśnie zostanie zmieniony”,

zapowiadając tym samym pojawienie się nowego groźnego przeciwnika w świecie adaptacji słynnych komiksów DC Comics. Materiał prezentuje się następująco: 

„Black Adam” – obsada i ekipa

Scenariusz do filmu na bazie komiksów autorstwa Otto Bindera i C.C Becka, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 1945 roku, powstał w głowie trójki scenarzystów: Adama Sztykiela, Rory’ego Hainesa i Sohraba Noshirvaniego. Za kamerą stanie natomiast Jaume Collett-Serra.

Na ekranie, oprócz Dwayne’a Johnsona zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Noah Cenineo czy Quintessa Swindel i Marwan Kenzari.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Black Adam” ­­– kiedy premiera?

Amerykańska premiera filmu przewidziana jest na 29 lipca 2022 roku. Polska powinna nastąpić w zbliżonym, jeśli nie tym samym terminie.

Czytaj także:  „Legion samobójców: The Suicide Squad“ – zobacz szalony zwiastun nowego widowiska Jamesa Gunna

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET