Meryl Steep Daniel Day Lewis oraz Cate Blanchett
  • Ingrid Bergman
  • Robert De Niro
  • Walter Brennan
  • 14 Zobacz
fot. Doug Peters/Starmax/SIPA/East News i Jim Smeal/Rex Features/East News

Oscary to jedna z najważniejszych nagród w historii kina. W 2022 roku odbędzie się 94. gala rozdania Oscarów. Z tej okazji podajemy, którzy aktorzy mogą się pochwalić największą liczbą statuetek w swojej kolekcji.

Aktorzy, którzy zdobyli najwięcej Oscarów w historii prestiżowej nagrody. Mówi się, że marzeniem każdego aktora jest otrzymanie Oscara. Ta prestiżowa statuetka jest przyznawana od 1928 roku. Sprawdziliśmy, którzy aktorzy i które aktorki mogą się pochwalić największą liczbą statuetek w swojej kolekcji. 

Zobacz także: Oscary 2022: gwiazda filmu nominowanego do 7 nagród nie pojawi się na gali. Nie została zaproszona

Aktorzy, którzy zdobyli najwięcej Oscarów w historii prestiżowej nagrody [GALERIA]

Oscary bez wątpienia są jedną z najważniejszych nagród w świecie filmu. Wielu twórców kina marzy o tym, by ich praca została nagrodzona tą prestiżową statuetką. Jest wielu wybitnych aktorów, którzy nigdy nie otrzymali Oscara, ale innym udało się to wielokrotnie. Kogo szczególnie uwielbia Amerykańska Akademia Filmowa, która przyznaje nagrody?

W poprzednich latach ulubienicą Hollywood była Katharine Hepburn. Charakterystyczna i niezwykle charyzmatyczna aktorka złotej ery Hollywood, otrzymała aż cztery statuetki. Współcześnie po piętach depcze jej między innymi Meryl Streep (3 nagrody) oraz Cate Blanchett (2 statuetki). 

Wśród męskiej reprezentacji na pewno warto wspomnieć o aktorze Jacku Nicholsonie z trzema statuetkami i Danielu Day-Lewisie również z trzema nagrodami. Kto jeszcze może się pochwalić wieloma Oscarami? Zdradzamy w naszej galerii.

Zobacz także: Janusz Kamiński: kim jest Polak nominowany do Oscara 2022 za zdjęcia do filmu "West Side Story"?

RadioZET.pl

loader

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET