Obserwuj w Google News

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy padł rekord? [OSTATECZNA KWOTA WOŚP]

Jolanta Waligóra
3 min. czytania
08.03.2020 12:23

Ile zebrał WOŚP 2020? Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2020 zakończyła się. Pomóc można było na wiele sposobów, m.in. wysyłając SMS, robiąc przelew bankowy czy licytując na aukcjach na Allegro. 8 marca poznaliśmy ostateczną kwotę WOŚP 2020 i już wiemy, czy padł rekord.

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP]
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Ile zebrał WOŚP 2020? Kwotę, która została ostatecznie zebrana, można znaleźć w tym artykule. Czy w tym roku udało się pobić rekord i ile ostatecznie udało się zgromadzić pieniędzy? Szczegółowe informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020 i ostateczną kwotę zebraną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2020, prezentujemy poniżej.

WOŚP 2020 - ile zebrano? [OSTATECZNA KWOTA WOŚP]

Informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu rokrocznie zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera tysiące mieszkańców Polski i nie tylko. Zbiórka pieniędzy na 28. finał WOŚP 2020 zakończyła się, a pomóc można było na wiele sposobów, m.in. wysyłając SMS, robiąc przelew bankowy czy licytując na aukcjach na Allegro.

Ile zebrano podczas WOŚP 2020? Poniżej przedstawiamy ostateczną kwotę WOŚP 2020, która została oficjalnie ogłoszona 8 marca.

186 133 610 zł i 66 gr

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmiało: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupiała się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

Warto także dodać, że pięć dni przed 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak poprosił australijski oddział WOŚP, by zebrane pieniądze zostały w Australii – by zostały przesłane na rzecz działającej organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować – dodał Owsiak we wtorkowym oświadczeniu.

WOŚP - ile zebrali w poprzednich latach, a ile w poszczególnych latach? [KWOTY]

Ile zebrał WOŚP 2020 i czy padł ekord? 

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy ostateczna kwota WOŚP 2020 i czy padł rekord. Szczegółowe informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020, zostały ujawnione 8 marca. To właśnie wtedy, po podliczeniu pieniędzy ze wszystkich zbiórek, dowiedzieliśmy, jaka jest ostateczna kwota. Oficjalnie możemy poinformować, że w 2020 roku padł rekord WOŚP. Polacy po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca i chcą pomagać potrzebującym.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kwota Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą udało się uzyskać, wyniosła 175 938 717,56. Z kolei dwa lata temu było to 126 373 804,34 zł. 

WOŚP 2020 - światełko do nieba: o której godzinie i jak będzie wyglądać?

W 2019 po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej pieniędzy na WOŚP wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy. Zdecydowany wpływ na to miała głośna akcja na Facebooku "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza", którą zapoczątkowała Patrycja z Gdańska. Choć początkowo internautka chciała zebrać zaledwie 1 000 zł, to finalnie udało się zebrać dokładnie 15 990 195, 00 złotych. Pieniądze na konto spływały nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, m.in. z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.  

Przypomnijmy, że 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2020 roku odbył się w niedzielę, 12 stycznia. W wielu miastach w całej Polsce tego dnia odbywały się specjalne koncerty, a na godzinę 20:00 tradycyjnie zaplanowane zostało "Światełko do Nieba". W Warszawie podczas finału WOŚP, który odbył się na Placu Bankowym, wystąpili m.in. Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Sidney Polak, Ralph Kaminski czy zespół Tulia.

RadioZET.pl/JW