Obserwuj w Google News

WOŚP 2020 - światełko do nieba: o której godzinie i jak będzie wyglądać?

Jolanta Waligóra
2 min. czytania
12.01.2020 19:30
Zareaguj Reakcja

Światełko do nieba WOŚP stało się niepisaną tradycją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku o wskazanej porze w wielu miastach w Polsce niebo rozbłyska tysiącem kolorów. Szczegółowe informacje na temat godziny światełka do nieba WOŚP 2020, można znaleźć poniżej.

WOŚP 2020 - światełko do nieba: o której godzinie i jak będzie wyglądać?
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER/EASTNEWS

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 - FINAŁ: światełko do nieba 12.01. O której godzinie? W jakich miastach i jak będzie wyglądać? Czy w tym roku będą fajerwerki? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy godzinę światełka do nieba na finale WOŚP 2020.

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP 9.01]

WOŚP - światełko do nieba 2020: o której godzinie?

Światełko do nieba WOŚP to nieodłączny element finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niepisaną tradycją już stało się to, że o wskazanej porze w wielu miastach w Polsce niebo rozbłyska tysiącem kolorów. Jest to wyjątkowe zwieńczenie zbiórki pieniędzy dla potrzebujących, chociaż aukcje na Allegro trwają jeszcze czasem nawet do kilku dni.

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, o której godzinie światełko do nieba WOŚP 2020. Otóż tradycyjnie akcja ta zaplanowana jest na godzinę 20:00 na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się 12 stycznia (niedziela). Po kulminacyjnym punkcie finału dalej będą odbywały się koncerty.

WOŚP 2020 - Warszawa: koncerty na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

WOŚP 2020 - numer konta. Jak zrobić przelew bankowy online i wesprzeć WOŚP?

Światełko do nieba WOŚP 2020 - jak będzie wyglądać? [12.01]

Jeszcze w 2018 podczas światełka do nieba WOŚP w wielu miastach w Polsce można było usłyszeć fajerwerki. W ubiegłym roku jednak Jurek Owsiak zamieścił oficjalny wpis, w którym oświadczył, że nie strzelamy.

Dzięki za wczorajszą kulturalną dyskusję. Mam nadzieję, że nasze odstąpienie od pokazu fajerwerków przyczyni się do globalnego zakazu urządzenia strzelania na dziko, co istotnie jest wielką zmorą sylwestrowego dnia, nie tylko w dużych miastach, ale całej Polsce - dodał Jurek Owsiak.

WOŚP 2020 - SMS: numer i treść SMS dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Także i w tym roku podczas światełka do nieba WOŚP 2020 w wielu miastach w Polsce nie zobaczymy fajerwerków. Przykładowo podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu sztuczne ognie zastąpią świecące tytki z glancem. Najprościej tłumacząc, uczestnicy schowają swoje telefony komórkowe do papierowych tytek i podniosą je do góry. Z kolei we Wrocławiu odbędzie się pokaz ognia i pirotechniki scenicznej, a mieszkańcy Gorzowa otrzymają zimne ognie, które o godzinie 20:00 będą mogli podpalić. Światełko do nieba 2020 w Warszawie natomiast będzie widowiskiem świetlno-muzycznym.

 

RadioZET.pl/JW