Obserwuj w Google News

WOŚP 2020 - hasło i cel tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
12.01.2020 11:05
Zareaguj Reakcja

Tradycyjnie w styczniu 2020 odbędzie się kolejny, tym razem już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci, m.in. na stronie internetowej fundacji zostaje udostępnionych coraz więcej informacji na ten temat, w związku z tym sprawdzamy, jakie jest hasło WOŚP 2020 i cel tegorocznej zbiórki pieniędzy.

WOŚP 2020 - hasło i tegoroczny cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
fot. Hubert Mathis/REPORTER / East News

WOŚP 2020 - hasło i tegoroczny cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co będą zbierane pieniądze i jaki cel przyświeca tegorocznej 28. edycji finału WOŚP? Poniżej zebraliśmy szczegóły na ten temat.

WOŚP 2020 - Warszawa: koncerty na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP 2020 - HASŁO tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

WOŚP 2020 - SMS: numer i treść SMS dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii dziecięcej jest prof. dr hab. Janusz Bohosiewicz, który będzie również ekspertem medycznym 28. Finału WOŚP. Ekspertem WOŚP 2020 w dziedzinie neurochirurgii dziecięcej jest prof. dr hab. Marcin Roszkowski z IPCZD.

Dziecięca medycyna zabiegowa na WOŚP 2020. Kogo wspieramy w tym roku?

Cel zbiórki WOŚP 2020 - na co będą zbierane pieniądze?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej fundacji, cel zbiórki WOŚP 2020 został stworzony "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Jak już wspomnieliśmy wcześniej, środki zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

WOŚP 2020 - numer konta bankowego. Jak zrobić przelew online i wesprzeć WOŚP?

Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

  • lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.

Cel finału WOŚP 2020 obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP]

RadioZET.pl/wosp.org.pl/KP