Zamknij

Makijaż Halloween: czaszka, czarownica i wampir na imprezę halloweenową [KROK PO KROKU]

Karolina Piotrowska
31.10.2019 11:53

Jak zrobić makijaż na Halloween? Czaszka, czarownica, wampir - to trzy najpopularniejsze motywy podczas październikowych imprez z okazji święta duchów, które staje się coraz popularniejsze w Polsce. W poniższym artykule znajdziecie szczegółowe poradniki krok po kroku, jak wykonać makijaż na Halloween z wykorzystaniem najprostszych kosmetyków i gadżetów.

Makijaż Halloween: czaszka, czarownica i wampir na imprezę halloweenową [KROK PO KROKU]
fot. Shutterstock

Makijaż Halloween - czaszka, czarownica i wampir krok po kroku. Poniżej znajdziecie porady, jak wykonać makijaż na Halloween z użyciem prostych kosmetyków. Zamieszczamy również nagrania, tzw. tutoriale, jak zrobić makijaż na Halloween: czaszka, czarownica, wampir i Joker krok po kroku.

Halloween - przebrania, kostiumy, makijaż: pomysły na najlepsze stroje na Halloween 2019

Makijaż Halloween - CZASZKA lub Joker

Jednym z najprostszych makijaży na Halloween jest czaszka. Do jej wykonania wystarczy posiadać czarną kredkę do oczu lub eyeliner, cień do powiek (również w czarnym kolorze) oraz jak najjaśniejszy puder, najlepiej biały lub transparentny.

Aby wykonać makijaż na Halloween, czaszkę zaczynamy od nałożenia pierwszej warstwy kryjącej na twarz - najlepiej na początku nałożyć jasny podkład, a następnie utrwalić go, nakładając bardzo jasny puder. Kolejny krok to narysowanie konturów oczodołów i zębów jak na zdjęciu poniżej. Na końcu wystarczy wypełnić kontury oczodołów czarnym cieniem i gotowe! Dodatkowo można domalować jeszcze "nos" lub wykonturować policzki - również czarnym eyelinerem, kredką lub cieniem do powiek.

Makijaż Halloween: czaszka, czarownica i wampir na imprezę halloweenową [KROK PO KROKU]
fot. Shutterstock

Halloween - Warszawa 2019: imprezy, wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych [31.10]

Dla tych, którzy chcą dopracować swój makijaż na Halloween, czaszka będzie wyglądać najlepiej, jeśli użyjemy białej farby do twarzy. Niestety tuż przed imprezą zdobycie takiego produktu może być utrudnione, dlatego z powodzeniem można skorzystać z jasnych pudrów lub bardzo jasnego podkładu.

Popularnym motywem od wielu lat jest także postać Jokera. Makijaż na Halloween w tym stylu również można wykonać w bardzo szybki i prosty sposób. Wystarczy do tego również jasny puder lub bardzo jasny podkład, czerwona szminka i niebieski lub ciemny cień do powiek. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, do swojego przebrania można wykorzystać zieloną jednodniową farbę do włosów lub założyć perukę.

Makijaż Halloween: Joker [KROK PO KROKU]
fot. Warner Bros. Pictures

Makijaż na Halloween - CZAROWNICA [KROK PO KROKU]

W internecie można znaleźć wiele inspiracji, tutoriali i filmów krok po kroku, jak wykonać makijaż na Halloween. Czarownica jest jednym z najprostszych przebrań, a makijaż można wykonać tymi samymi kosmetykami, których używamy na co dzień.

Poniżej zamieszczamy przykładowy film, którym można się zainspirować podczas przygotowywania swojego przebrania i makijażu na Halloween.

Halloween 2019 - kiedy wypada w Polsce i na świecie i jaka jest historia? [DATA]

Jak zrobić makijaż na Halloween - wampir? [TUTORIAL]

Również wampir jako makijaż na Halloween można wykonać tuż przed imprezą, ponieważ nie wymaga on zbyt wielu dodatkowych gadżetów i kosmetyków. Można użyć dokładnie tych samych produktów, których używamy do codziennego makijażu.

Poniżej zamieszczamy także film dla tych, którzy chcieliby urozmaicić swój makijaż na Halloween. Wampir będzie wyglądać jeszcze lepiej, jeśli dokupimy sztuczne kły (np. w sklepach z przebraniami lub gadżetami na Halloween) albo wykonamy je samodzielnie, np. tak jak na filmie poniżej.

RadioZET.pl/KP