Zamknij

Halloween 2021 - przebrania, kostiumy, makijaż: pomysły na najlepsze stroje na Halloween

29.10.2021 15:37

Make-up na Halloween, przebrania i kostiumy z okazji "święta duchów" to temat, na który informacji rokrocznie nawet na kilka tygodni przed datą wydarzenia, poszukuje wiele osób. Choć w Polsce jest to nadal kontrowersyjne święto, to jednak ma wielu zwolenników, którzy w ten dzień organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową. Poniżej można znaleźć pomysły na najlepszy make-up na Halloween 2021 i przebrania.

Halloween 2021 - przebrania, kostiumy, makijaż: pomysły na najlepsze stroje na Halloween
fot. SHUTTERSTOCK

Halloween 2021 - najlepszy make-up, makijaż, kostiumy, przebrania, stroje. W co się przebrać na imprezę Halloweenową? Jak wykonać strój samodzielnie? Jaki zrobić make-up? Sprawdzamy szczegółowe informacje i przedstawiamy najlepsze pomysły na przebranie i make-up na Halloween.

Makijaż Halloween: czaszka, czarownica i wampir na imprezę halloweenową [KROK PO KROKU]

Halloween - przebrania, kostiumy: najlepsze pomysły na stroje 2021

Za co/kogo przebrać się na Halloween? Takie pytanie pojawia się co roku na kilka tygodni przed datą "święta duchów". W Polsce wydarzenie to nie jest tak hucznie obchodzone, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, ale z roku na roku zyskuje na popularności. Mimo że dla wielu osób jest dość kontrowersyjne - niektórzy przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego utożsamiają Halloween z kultem szatana - to jednak ma wielu zwolenników, którzy pod koniec października organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową.

Halloween - wierszyki śmieszne i zabawne życzenia na 31 października 2020

Najpopularniejsze przebranie na Halloween to niezmiennie od kilka lat - duch. Niewątpliwą zaletą takiego kostiumu jest fakt, że można go wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy założyć na siebie białe prześcieradło i wyciąć trzy dziurki na oczy i usta. Innymi kostiumami na Halloween, które zdecydowanie szybko nie wyjdą z mody, to m.in. przebranie za kościotrupa, kota, zombie, wampira oraz czarownicę.

Coraz częściej jednak odchodzi się od podobnych kostiumów i stawia raczej na śmieszne przebrania na Halloween. W tym wypadku inspiracją może być dosłownie wszystko - film, bohaterowie kreskówek, bajek czy coś wprost z życia. Można postawić na strój m.in. klauna, jaskiniowca, kosmitę, jednorożca, bezgłowego jeźdźca, Spider-Mana, baletnicy, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki, yeti, pirata czy Zorro.

W sieci można znaleźć także wiele pomysłów na przebrania na Halloween dla par lub przyjaciół. Można tutaj wymienić m.in. takie kostiumy jak chociażby Bonnie i Clyde, bohaterowie bajki "Sąsiedzi", Asterix i Obelix, Czerwony Kapturek i wilk, Harley Quinn i Joker, Forrest Gump i Jenny, Peggy i Al Bundy, Piotruś Pan i Dzwoneczek czy Rodzina Adamsów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i... zawartość portfela :)

Pamiętajmy jednak, że przebrania na Halloween 2021 dla dzieci, dla dorosłych, dla par i nie tylko można zarówno wypożyczyć w specjalnych do tego sklepach, jak i wykonać samemu. Wszystko zależne jest od naszych preferencji i wolnego czasu. W serwisie Youtube można znaleźć wiele filmików na polskich i zagranicznych kanałach, w których można znaleźć pomysły na przebranie na Halloween DIY. Poniżej zamieszczamy jeden z instruktażowych filmików.

Make-up na Halloween - najlepszy makijaż

Kiedy już zdecydowaliśmy, za co się przebierzemy, warto pomyśleć nad make-upem na Halloween 2021. Oczywiście najlepiej, żeby był on przede wszystkim oryginalny i przykuwał uwagę. Jak go wykonać samodzielnie, bez konieczności wydawania pieniędzy na wizytę u makijażystki? Także w tym wypadku z pomocą przychodzą Youtuberzy. W popularnym serwisie można znaleźć wiele instruktażowych filmów, dotyczących tego, jak zrobić makijaż na Halloween krok po kroku. Poniżej zamieszczamy przykładowy tutorial. 

Halloween 2021 przypada w niedzielę, 31 października. Święto to najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Nie jest to święto urzędowe, jednak cieszy się największą popularnością zaraz po świętach Bożego Narodzenia. 

RadioZET.pl