Zamknij

Majówka 2020 - POGODA: Warszawa, Zakopane, Mazury, morze. Jaka jest prognoza pogody?

Karolina Piotrowska
30.04.2020 14:05

Pogoda na długi weekend majowy 2020 - w których częściach Polski będzie najcieplej i czy będzie padać? Te i podobne pytania zadaje sobie wiele osób, które chciałyby wykorzystać nadchodzące wolne dni na świeżym powietrzu. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2020. Warszawa, Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdzamy, gdzie pogoda będzie dopisywać.

Majówka 2020 - POGODA: Warszawa, Zakopane, Mazury, morze. Jaka będzie pogoda na majówkę?
fot. Shutterstock

Długi weekend majowy 2020 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na krótki wyjazd za miasto. Niestety w tym roku nie zawsze będzie to możliwe. Dla tych, którzy jednak planują spędzić wolne dni na świeżym powietrzu, sprawdzamy pogodę na majówkę 2020 - Warszawa, Mazury, Zakopane oraz morze i w których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy.

Majówka 2020 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DNI WOLNE]

Majówka 2020 - POGODA: Warszawa, Mazury. Czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2020 w centralnej części kraju nie jest zbyt optymistyczna. Początek maja będzie chłodny i deszczowy. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 13-18 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie na zachodzie Polski - około 18 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskazywać będą od 5 do 7 stopni Celsjusza. W ciągu dnia przewidywane są częściowe zachmurzenia, opady deszczu, a nawet burze. Na Mazurach i w Warszawie pogoda na majówkę 2020 może zaskoczyć tych, którzy planowali właśnie w tych miejscach spędzić wolne dni. 

Czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę i w inne miejsca?

Temperatura na Mazurach będzie niewiele niższa - ma wynosić około 10-15 stopni w dzień i podobnie jak  około 5 stopni w nocy. Taka pogoda na majówkę 2019 na Mazurach powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Niestety, również w tym regionie Polski w trakcie długiego weekendu majowego mogą pojawić się silne opady deszczu, a pod koniec tygodnia temperatury zaczną spadać - nawet do 5 stopni Celsjusza.

Kiedy znów będzie można podróżować i do kiedy zamknięte granice?

Pogoda na długi weekend majowy 2020: MORZE - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest Trójmiasto. Choć w tym roku podróże są utrudnione z powodu pandemii koronawirusa, prognoza pogody na majówkę 2020 będzie przydatna przede wszystkim dla mieszkańców tej części Polski.

Pogoda w majówkę 2020 nad morzem może zaskoczyć. Choć będzie ciepło, a temperatury powinny wynieść około 9-13 stopni na początku miesiąca, może pojawić się zachmurzenie, silne opady deszczu lub nawet burze. Dodatkowo w tej części Polski może wystąpić silny wiatr. Dopiero po długim weekendzie majowym pogoda zacznie się poprawiać.

Dni wolne od pracy 2020 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów w 2020 roku

Prognoza pogody na majówkę 2020 - Zakopane: jakie będą temperatury?

Innym kierunkiem na długi weekend majowy jest ZakopanePogoda na majówkę 2020 niestety również tutaj nie będzie dopisywać, a dodatkowo będzie to jeden z najchłodniejszych regionów Polski. Przez cały tydzień od poniedziałku, 27 kwietnia aż do soboty, 2 maja temperatura będzie wynosić od 9 do 14 stopni Celsjusza, a w niedzielę, 3 maja może spaść nawet do 6 stopni.

Jak widać po zapowiedziach synoptyków, w Zakopanem pogoda na majówkę 2020, podobnie jak w Warszawie, nad morzem czy na Mazurach nie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Już od środy, 29 kwietnia należy spodziewać się silnych opadów deszczu i mogą pojawiać się burze.

Warto pamiętać jednak o tym, że prognoza pogody na majówkę 2020 może jeszcze ulec zmianie. Warto na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków.

Czy można odebrać dzień wolny za święto przypadające w niedzielę 2020?

RadioZET.pl/KP