Zamknij

Czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę i w inne miejsca?

Jolanta Waligóra
30.04.2020 14:22

Czy można wyjechać na majówkę 2020? Temat ten, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, poruszany jest przez coraz więcej osób. Szczegółowe informacje dotyczące tego, czy można wyjechać na majówkę na swoją działkę oraz w inne miejsca, można znaleźć poniżej.

Czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę i w inne miejsca?
fot. PIXABAY

Majówka 2020 - czy można wyjechać? Czy można wyjechać na swoją działkę? Czy można przemieszczać się między miastami? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy można wyjechać w majówkę 2020 na działkę oraz w inne miejsca w Polsce.

Majówka 2020 - czy można wyjechać na swoją działkę?

Informacje na temat tego, czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim wszystkich posiadaczy działek z dala od miasta. Temat ten pojawia się oczywiście z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się.

Dla wszystkich, którzy chcieli wyjechać, mamy bardzo dobre wiadomości - można wyjechać na swoją działkę na majówkę bez obawy o mandat. Od 20 kwietnia można przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Komunikat w tej sprawie wydał nawet Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców.

Pogoda na majówkę 2020 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka?

Działkowiec posiada tytuł prawny do indywidualnej działki. Co więcej, działkowcowi przysługuje prawo własności do naniesień i nasadzeń zlokalizowanych na tej działce. Zakaz przebywania na działce byłby zatem równoznaczny z wprowadzeniem wobec działkowca ograniczenia w korzystaniu z chronionych ustawą praw majątkowych, a nawet prawa własności. W obecnych warunkach żaden przepis prawa powszechnego nie statuuje takich ograniczeń - czytamy w specjalnym komunikacie.

Pamiętajmy jednak, że nadal obowiązuje zalecenie zachowania dystansu społecznego oraz obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, poza domem. Ponadto - jak już wspominaliśmy powyżej - można jechać na swoją działkę na majówkę i nie tylko, ale nie wolno organizować na niej imprez czy większych spotkań ze znajomymi. Należy ograniczyć do minimum kontakt z innymi osobami niż najbliższe, z którymi obecnie mieszkamy.

Majówka 2020 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DNI WOLNE]

Czy można wyjechać na majówkę 2020? [KORONAWIRUS]

Wiele osób, które nie posiadają własnej działki, szukają w sieci informacji na temat tego, czy można wyjechać na majówkę 2020 gdzieś w Polskę. Niestety otwarcie hoteli oraz miejsc noclegowych nastąpi w drugim etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Na razie mamy etap pierwszy, a decyzja o przejściu do kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków, tj.:

  • analiza przyrostu zachorowań,
  • wydajność służby zdrowia,
  • realizacja wytycznych sanitarnych.

Czy można się przemieszczać między miastami? [KORONAWIRUS]

W majówkę warto pomyśleć zatem o innej formie spędzenia czasu wolnego. Można m.in. wybrać się na spacer do lasu, pójść na rower czy pobiegać. Podczas tych aktywności fizycznych pamiętajmy jednak o zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

RadioZET.pl/JW