Zamknij

Majówka 2020 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DNI WOLNE]

Jolanta Waligóra
30.04.2020 14:25

Majówka 2020 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wielu Polaków w tym czasie decyduje się na wypad za miasto na swoją działkę. Inni z kolei stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić, kiedy Majówka w 2020 roku, wolne i jak najlepiej wziąć urlop w długi weekend majowy.

Majówka 2020 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop?
fot. SHUTTERSTOCK

Majówka 2020 - kiedy jest długi weekend majowy? Kiedy jest wolne? Jak wziąć urlop, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, kiedy wolne w Majówkę 2020 oraz kalendarz dni wolnych w długi weekend majowy

Majówka 2020 - kiedy wypada długi weekend majowy?

Informacje na temat tego, kiedy jest Majówka w 2020 roku, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu długi weekend majowy przez wszystkich jest długo wyczekiwany. To przecież doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Dla wielu Polaków tradycją stało się organizowanie w tym czasie wypadów za miasto, wyjazdów do domków letniskowych czy urządzenia grilla. Inni z kolei w Majówkę stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu.

Czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę i w inne miejsca?

W 2020 Majówka tradycyjnie rozpocznie się 1 maja, kiedy to wypada Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, który jest dniem ustawowo wolnym. Tym razem będzie to piątek. Z kolei 3 maja (niedziela) przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

1 maja 2020 - SKLEPY: otwarte czy zamknięte w Święto Pracy 1.05 i gdzie zrobimy zakupy?

Dodatkowo pomiędzy wspomnianymi świętami, w sobotę 2 maja, wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co prawda nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ale wielu pracodawców w tym czasie przychylnie patrzy na wnioski urlopowe pracowników lub przyzwala - o ile istnieje taka ewentualność - na pracę zdalną.

Długie weekendy 2020 - kiedy jest wolne i kiedy zaplanować urlop? [KALENDARZ]

Kiedy wolne w Majówkę 2020 i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]

Wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą ubiegać się o ewentualny urlop w pracy, szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest wolne w Majówkę 2020 i jak wziąć urlop. Otóż w tym roku rozkład dni wolnych w długi weekend majowy nie jest zbyt sprzyjający dla pracowników.

2 maja 2020 - SKLEPY: otwarte czy zamknięte w Święto Flagi? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.05]

Wolne w Majówkę 2020 będzie od piątku 1 maja do niedzieli 3 maja, o ile nie musimy pracować w sobotę. Są to zaledwie trzy dni. Oznacza to, że jeśli chcemy mieć dłuższą Majówkę 2020, to warto pomyśleć nad wzięciem urlopu 27, 28, 29 oraz 30 kwietnia. W ten sposób zyskamy 9 dni wolnych - od soboty 25 kwietnia do niedzieli 3 maja. 

Dzień wolny za 3 maja 2020 - czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny?

maj
fot.

 

RadioZET.pl/JW