Obserwuj w Google News

Asteroida Apophis UDERZY w Ziemię? Zostało już tylko kilka dni [WIDEO]

2 min. czytania
14.03.2019 12:00

NASA ostrzega przed możliwością zderzenia asteroidy Apophis z Ziemią. Kosmiczny obiekt znajdzie się wyjątkowo niebezpiecznie blisko naszej planety już 22 marca 2019 roku. To może oznaczać, że zostało nam już tylko kilka dni życia... Myślicie, że straszymy was końcem świata? Asteroida w Czelabińsku uszkodziła tysiące budynków i zostawiła za sobą wiele ofiar. Też nie wierzyliśmy, że to się wydarzy.

fot. Flickr

Czy asteroida Apophis uderzy w Ziemię?

Asteroidę odkryto już w 2004 roku i od tej pory już kilkukrotnie znajdowała się niebezpiecznie blisko Ziemi. Jak dotąd ludzkości dopisywało szczęście i Apophis omijała naszą planetę. Niestety, taki traf może się już nie powtórzyć. Choć następne ryzykowne zbliżenie przewidywano dopiero na 2029, a następnie 2036 rok, asteroida Apophis znajdzie się w pobliżu naszego domu w kosmosie już 22 marca 2019 roku. Czy to oznacza, że zostało nam tylko kilka dni życia?

Asteroida Apophis: kiedy spadnie? Kiedy uderzy w Ziemię? [DATA] Asteroida Bennu jednak uderzy w Ziemię? Tego naukowcy nie przewidzieli

Koniec świata już blisko

Naukowcy NASA ostrzegają przed możliwymi konsekwencjami zderzeń kosmicznych obiektów z Ziemią wcale nie po to, aby nas straszyć. Badacze wychodzą po prostu z założenia, że lepiej być przygotowanym na wszystko, szczególnie w dynamicznie zmieniających się okolicznościach. Choć inżynierowie NASA starają się przewidywać potencjalne katastrofy i zagrożenia z dużym wyprzedzeniem, nie zawsze jest to możliwe. Niestety, nawet przygotowane odpowiednio wcześniej plany potrafią zawieść, jak wiedzą ci, którzy śledzili fatalny w skutkach przelot meteorytu czelabińskiego. Silna fala uderzeniowa, jaką wywołała eksplozja asteroidy, uszkodziła ponad 7,5 tys. budynków, a także raniła ponad 1,5 tys. osób.

Zarejestrowano tajemnicze sygnały radiowe spoza naszej galaktyki. Czy to dowód na istnienie życia pozaziemskiego? [WIDEO] NASA publikuje tajemnicze zdjęcia. Czy to nowa gwiazda? [ZDJĘCIA]

Asteroida Bennu uderzy w Ziemię

Choć asteroida prawdopodobnie jednak ominie naszą planetę, tym razem nie powinniśmy już lekceważyć coraz częstszych przypadków, kiedy gigantyczny kosmiczny obiekt znajduje się podejrzanie blisko Ziemi bez wiedzy naukowców na ten temat. Apophis jest znany badaczom już od dawna, a jedne z pierwszych poważniejszych ostrzeżeń związanych z asteroidą można było usłyszeć już w 2013 roku. Tym bardziej naszą uwagę musimy skupić również na asteroidzie Bennu – choć jej znalezienie się na torze kolizyjnym z naszą planetą jest przewidywane dopiero na wrzesień 2135 roku, już teraz okazało się, że plan NASA na to, jak ją zniszczyć, jest nieskuteczny. Co gorsza, nie mamy aktualnie gotowej alternatywy – każde takie doniesienie jak to z Apophis może oznaczać prawdziwy koniec świata.

RadioZET.pl/źrodło:PolskieRadio;Kosmonauta.net;DziennikZachodni/AG

NASA po raz pierwszy w historii pokazała takie zdjęcia. Co przedstawiają? [ZDJĘCIA] NASA ostrzega: Saturn traci swoje pierścienie