Obserwuj w Google News

Ukochana Pawła Deląga ubiera Agatę Dudę. Spadła na nią lawina krytyki

2 min. czytania
05.07.2024 08:18

Za stylem i kreacjami Agaty Dudy stoi znana polska projektantka Dorota Goldpoint. W ostatnim wywiadzie zdradziła kulisy pracy z Pierwszą Damą. Jaka prywatnie jest żona prezydenta? 

Agdat Duda i Dorota Goldpoint
fot. Pawel Wodzynski/East News + Wojciech Olkusnik/East News

Dorota Goldpoint ubiera Agatę Dudę

Formalny styl sceny politycznej rządzi się zupełnie innymi prawami niż styl formalny dotyczący okazji spoza tej dziedziny. Tu nawet najmniejsze potknięcie, czy nieodpowiedni kolor, mogą zostać źle odebrane i pozostawić niesmak na lata. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Dorota Goldpoint, która ubiera Pierwszą Damę Agatę Dudę. - Pani prezydentowa jest zobowiązana ubierać się w stroje charakteryzujące się prostotą. Muszą być dostosowane do sylwetki i wieku — przekazała Super Expessowi projektantka. Musi zadbać o każdy szczegół: - Ważne są okoliczności, charakter uroczystości, ranga protokolarna, a także pora dnia. Kreacje muszą być harmonijne, jeśli chodzi o kolor, fason, rodzaj tkaniny i porę roku. Pierwsza Dama wybiera stroje eleganckie, szykowne, które wyrażają szacunek do miejsca i osób, z którymi się spotyka. Strój to wizytówka, nie powinien koncentrować uwagi poprzez zbytnią ekstrawagancję — wylicza Goldpoint.

Zobacz także

Dorota Goldpoint jest krytykowana za styl Agaty Dudy 

Projektantka zdaje sobie sprawę z tego, że jej stylizacje często są dość krytycznie komentowane. Między innymi Dawid Woliński nie należy do fanów jej wyborów, o czym często możemy przeczytać na portalach plotkarskich. Jednak Goldpoint ma na to swoją odpowiedź. - Jestem już przyzwyczajona do różnorodnych komentarzy. Zaskakuje mnie raczej ignorancja i niewiedza, natomiast mam świadomość tego, że niewielu projektantów współpracowało z Pierwszymi Damami i zwyczajnie nie pochylili się nad obowiązującymi zasadami — stwierdziła. - Inaczej tworzy się i konstruuje ubrania dla modelek i szczupłych kobiet, a inaczej dla kobiet dojrzałych, których ciała zmieniają się pod wpływem hormonów i potrzebują dużo więcej troski i uważności pod względem prezencji — dodała Dorota Goldpoint w rozmowie z „Super Expressem”.

Redakcja poleca

Projektantka zdaje sobie sprawę z tego, że ubieranie Agaty Dudy i zdobycie jej zaufania oraz uznania to niemałe osiągnięcie w jej CV. - Podejmując współpracę z Pierwszą Damą, miałam również świadomość tego, jak bardzo będę narażona na ocenę opinii publicznej. Jako demokratka jestem dumna z przywileju, jaki mnie spotkał. Tworzę ubrania i odpowiadam za wizerunek najważniejszej kobiety w państwie. I to jest fakt. Bez względu na nastroje i preferencje polityczne, nie powinno się tych dwóch spraw mieszać — przekazała „Super Expressowi”. 

Na koniec dowiedzieliśmy się też, jaką klientką jest Pierwsza Dama: - Dla pani prezydentowej pracuje zespół specjalistów, którzy proponują różnorodne stylizacje, ale ostatnie słowo należy do niej. Pani Agata ma świetny gust, zna swoje ciało i potrafi doskonale reagować na zmieniające się okoliczności — zdradziła stylistka. 

Źródło: Radio ZET/Super Express

Nie przegap