Zamknij

Wyprawka 300 plus dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty? [WARUNKI]

Łukasz Sawala
01.07.2019 11:14

Wyprawka 300 plus dla uczniów - warunki nowego programu rządowego miałyby obejmować wszystkich rodziców, niezależnie od wysokości uzyskiwanych dochodów. Sprawdzamy szczegóły nowego pomysłu rządowego, od kiedy miałoby być wypłacane nowe świadczenie oraz kto może otrzymać 300 zł na dziecko uczące się.

300+ dla uczniów - od kiedy i dla kogo wypłaty z nowego programu? [WARUNKI]
fot. pixabay.com

Program 300 plus - wyprawka dla uczniów: od kiedy i dla kogo wypłata świadczeń z nowego programu rządowego? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o programie "Wyprawka 300+" dla uczniów: warunki przyznawania i od kiedy zaczną się wypłaty.

» 300+ wyprawka dla dziecka: wniosek - od kiedy i gdzie złożyć? «

» 300+ wniosek papierowy - od kiedy, gdzie pobrać i złożyć? [DOBRY START] «

Wyprawka 300 plus - dla kogo? [WARUNKI]

Morawiecki powiedział w sobotę podczas konwencji samorządowej PiS, że rząd chce, aby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. Jak dodał, środki te będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie z programu "Wyprawka 300+ dla uczniów" nie miałyby znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.

» Bon żłobkowy 2018: wniosek, warunki, kryterium dochodowe, terminy

300+ dla uczniów - od kiedy wypłaty świadczenia?

Świadczenie w ramach programu Wyprawka 300+ dla uczniów jest wypłacane już od sierpnia 2018 roku. Rodzice otrzymują 300 zł na wyprawkę dla każdego uczącego się dziecka do 18. roku życia w rodzinie, a świadczenie wypłacane jest jednorazowo w sierpniu każdego roku.

Środki z programu "300 plus" mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i kontynuowana jest np. w technikum. W przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24. roku życia.

 

» 300+ na wyprawkę: kiedy można nie otrzymać świadczenia? [WARUNKI, ZASADY] «

Artykuł będziemy na bieżąco aktualizować, gdy tylko pojawią się nowe informacje i szczegóły dotyczące programu Wyprawka 300+ dla uczniów.

» 300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet?

Chcesz czytać częściej takie artykuły? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/money.pl/KP