Zamknij

300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet?

Karolina Piotrowska
01.07.2019 11:27

Wniosek online o 300+ można składać już od 1 lipca za pomocą portalu Empatia oraz dzięki bankowości elektronicznej. Sprawdzamy najważniejsze informacje dla rodziców oraz jak złożyć wniosek o 300 plus online.

300+ - wniosek online: jak i gdzie złożyć wniosek 300+ przez internet?
fot. Shutterstock

300+ - wniosek online: jak złożyć dokumenty i wniosek o 300 plus w programie "Dobry start" za pomocą portalu empatia lub bankowości elektronicznej? Poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze 

» 300+ wniosek papierowy - od kiedy, gdzie pobrać i złożyć? [DOBRY START] «

Wniosek online o 300+: Empatia - kiedy można złożyć dokumenty?

System Emp@tia jest Portalem Informacyjno-Usługowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Umożliwia on złożenie wniosku online o 300+. Aby złożyć wniosek online o 300 plus, czyli świadczenie z programu "Dobry start" za pomocą portalu "Emp@tia" należy założyć konto na portalu "Empatia" przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.

Wniosek o 300+ można złożyć od 1 lipca do 30 listopada 2019 roku. Warto jednak pamiętać, że aby otrzymać świadczenie do końca września bieżącego roku, dokumenty należy złożyć do końca sierpnia. Dla wniosków złożonych od 1 września do 30 listopada 2019 roku gminy wypłacą świadczenie w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Program "300 plus" nie posiada także żadnego kryterium dochodowego. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym okresie pieniądze nie będą już wypłacane, a świadczenie wróci dopiero w roku kolejnym.

» 300+ na wyprawkę: kiedy można nie otrzymać świadczenia? [WARUNKI, ZASADY]

300+ - wniosek online: mbank, PKO i inne

Od 1 lipca 2019 istnieje także możliwość złożenia wniosku online o 300+ w mbanku, PKO i innych bankach, które oferują bankowość elektroniczną. Wystarczy zalogować się na swoje konto, a następnie odszukać odpowiednie zakładki, w których można złożyć wniosek online. Poniżej podajemy bezpośrednie linki, w których wyjaśnione zostało, jak złożyć wniosek 300+ online w mbank i w PKO BP.

Wypełniony wniosek banki przekazują do systemu Emp@tia , prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tam kierowany jest do właściwego organu, wskazanego we wniosku.

Przyjmowanie wniosków o 300+, czyli świadczenie w programie "Dobry start" drogą tradycyjną, czyli w formie papierowej i osobiście w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia.

Wyprawkę otrzymają uczniowie do 20. lub (w przypadku niepełnosprawności) do 24. roku życia, z wyłączeniem dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 idą do przedszkola lub tzw. "zerówki". Więcej informacji o tym, jak prawidłowo wypełnić wniosek o 300 plus znajdziecie w poniższym artykule:

» 300 plus - jak wypełnić wniosek? TŁUMACZYMY

RadioZET.pl/KP