Obserwuj w Google News

TVP przeprasza za obelgi szefowej „Pytania na Śniadanie”. Mamy oświadczenie

2 min. czytania
21.06.2024 11:28

Kinga Dobrzyńska zaatakowała byłych prowadzących „Pytania na Śniadanie”. Mocne komentarze nowej szefowej śniadaniówki odbiły się w sieci szerokim echem. TVP wydała oświadczenie i przeprosiła za obelgi wymierzone w Idę Nowakowską i Tomasza Kammela.

Ida Nowakowska i Tomasz Kammel
fot. Instagram (@pytanienasniadanie)

Szefowa „ Pytania na Śniadanie” krytykuje byłych prowadzących. TVP przeprasza

Wokół „Pytania na Śniadanie” rozpętała się prawdziwa awantura. Najpierw widzowie skrytykowali nowe władze TVP za zwolnienie wszystkich dotychczasowych prowadzących. Później oglądalność śniadaniówki zaczęła drastycznie spadać. Kinga Dobrzyńska chyba straciła cierpliwość i zamieściła w sieci obraźliwe komentarze. Nowa szefowa „Pytania na Śniadanie” nazwała Idę Nowakowską „durną tancerką”, a Tomasza Kammela „nadętym chłopczykiem”. Niezadowolonych widzów odesłała do Telewizji Republika. W sieci wybuchła burza, a Telewizja Polska była zmuszona wydać oświadczenie, w którym przeprosiła za zachowanie Kingi Dobrzyńskiej.

TVP wydała oświadczenie po aferze z Kingą Dobrzyńską. „Przepraszamy”

Afera związana z wypowiedziami nowej szefowej „Pytania na Śniadanie” sprawiła, że wokół programu TVP zaczęło się robić naprawdę gorąco. Medialną awanturę skomentowała Joanna Kurska. - „Pytanie na Śniadanie” zostało zdewastowane przez obecną ekipę „uśmiechniętej Polski”. Nienawiść do TVP zarządzanej przez mojego męża zaślepia tych ludzi do tego stopnia, że kompletnie zapominają o widzach. (…) Ktoś tak arogancki jak obecna szefowa tego programu nie powtórzy naszego sukcesu. Do tego trzeba lubić ludzi. To, co mówi ta kobieta, jest niedopuszczalne i niegodne dziennikarza telewizyjnego a tym bardziej szefa - oceniła żona Jacka Kurskiego w Świecie Gwiazd.

Głos w sprawie zabrała też zaatakowana przez Kingę Dobrzyńską była prowadząca „Pytania na Śniadanie”. Ida Nowakowska gorzko podsumowała zachowanie byłej przełożonej. - Kinga do ostatniej chwili, zanim została szefową „Pytania na Śniadanie”, udawała moją dobrą koleżankę, chwaliła i podkreślała mój dorobek i profesjonalizm, proponując udział we wspólnych projektach, dlatego jej obraźliwe słowa na mój temat są dla mnie teraz zaskoczeniem. Próba niszczenia przez Kingę wizerunku koleżanki z pracy nie świadczy dobrze o jej profesjonalizmie i uczciwości dziennikarskiej. Bardzo się na niej zawiodłam - powiedziała na łamach Pudelka.

Redakcja poleca

W końcu przedstawiciele Telewizji Polskiej przerwali milczenie i wydali oświadczenie w tej sprawie. Władze TVP oficjalnie przeprosiły za słowa szefowej „Pytania na Śniadanie”. - Otrzymujemy od widzów wiele opinii - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Na każdą jesteśmy otwarci. Krytyka nie powinna jednak przeradzać się w hejt. Kinga Dobrzyńska zbyt emocjonalnie zareagowała na krytykę pojawiającą się w mediach społecznościowych, za co przepraszamy - przekazał Pudelkowi Dział Komunikacji Korporacyjnej TVP. Kinga Dobrzyńska na razie nie zdecydowała się na przeprosiny.

Źródło: Radio ZET/Świat Gwiazd/Pudelek

Nie przegap