Obserwuj w Google News

Szefowa „Pytania na Śniadanie” ostro o byłych prowadzących. „Durni i nadęci”

3 min. czytania
20.06.2024 09:10

Kinga Dobrzyńska skrytykowała byłych prowadzących „Pytania na Śniadanie”. Nowa szefowa śniadaniówki TVP nie zostawiła suchej nitki na Idzie Nowakowskiej i Tomaszu Kammelu. W sieci znalazły się ostre wypowiedzi pracownicy Telewizji Polskiej.

Tomasz Kammel i Ida Nowakowska
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kinga Dobrzyńska atakuje byłych prowadzących „ Pytania na Śniadanie

Pytanie na Śniadanie” niedawno przeszło prawdziwą rewolucję. Po zmianie władz w Telewizji Polskiej nową szefową śniadaniówki została Kinga Dobrzyńska, która podjęła decyzję o zwolnieniu wszystkich dotychczasowych prowadzących. Niestety to sprawiło, że oglądalność porannego programu TVP zaczęła spadać. Jeszcze niedawno nowa szefowa „Pytania na Śniadanie” przekonywała, że nie przejmuje się krytyką. - Tworzymy program na nowo. (…) Widzowie muszą się przyzwyczaić, a obecna sytuacja nie zniechęca nas do działania - mówiła w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Kinga Dobrzyńska chyba miała jednak dość nieprzychylnych komentarzy. Ostatnio wdała się w dyskusję z widzami na Facebooku i pozwoliła sobie na mocne słowa o byłych prowadzących „Pytania na Śniadanie”.

Szefowa „Pytania na Śniadanie” krytykuje Idę Nowakowską i Tomasza Kammela

Kinga Dobrzyńska zdecydowała się na wymianę wszystkich prowadzących „Pytania na Śniadanie”, ponieważ jej zdaniem za czasów rządów Jacka Kurskiego na Woronicza naruszyli oni zasady obiektywizmu i etyki dziennikarskiej. - Jestem wyzywana teraz od najgorszych, ale, proszę mi uwierzyć, nie wyrzuciłam nikogo za to, że pracował w tej redakcji do tej pory. Pożegnałam się po prostu z osobami, które zachwiały dziennikarstwo. Dziennikarz, jak sędzia, musi być bezstronny - tłumaczyła na łamach Pudelka.

Redakcja poleca

Niezbyt pochlebnie o nowej szefowej „Pytania na Śniadanie” wypowiadała się Ida Nowakowska. - To nie chodzi o to, że Kinga miała inną koncepcję na ludzi prowadzących, bo do tego każdy reżyser ma prawo. Zrobiła to ostentacyjnie, nie zastanawiając się, że wielu osobom może zrobić krzywdę. Myślę, że zadziałały tu jej emocje, bo miała momenty, kiedy długo nie mogła znaleźć pracy - powiedziała w rozmowie z Wprost prezenterka. Teraz doczekała się mocnej odpowiedzi. Dziennikarze Świata Gwiazd dotarli do komentarzy, które Kinga Dobrzyńska miała pozostawić pod postami „Pytania na Śniadanie” na Facebooku.

Internauci od dłuższego czasu nie szczędzą krytyki nowej ekipie pracującej przy śniadaniówce TVP. W końcu Kinga Dobrzyńska nie wytrzymała i odpowiedziała na niektóre z nich. Niezadowolonym kazała „przełączyć kanał na Telewizję Republikę”, a krytykującym „spojrzeć w lustro, zanim ocenią drugiego człowieka”. Najwięcej emocji wzbudziła jednak wypowiedź, w której zaatakowała Idę Nowakowską i Tomasza Kammela. „Nie oglądajcie! Widocznie poziom dzisiejszego „Pytania” jest za trudny! Nie ma durnych tancerek i nadętych chłopczyków, przekonanych, że istnieje cud narodzin i trzeba udawać kogoś, kim się nie jest” - napisała.

"Pytanie na Śniadanie" komentarze na Facebooku
fot. Facebook (Pytanie na Śniadanie)

Przypomnijmy, że zanim Ida Nowakowska zrobiła karierę w telewizji, spełniała się jako tancerka. Z kolei Tomasz Kammel o „cudzie życia” mówił podczas jednego z koncertów TVP, na którym pojawiła się ciężarna Joanna Kurska z Jackiem Kurskim u boku. W chwili publikacji tego artykułu na Facebooku znaleźliśmy tylko pierwszy z wymienionych komentarzy Kingi Dobrzyńskiej. Reszta została jednak uwieczniona na zrzutach ekranu Świata Gwiazd. Tymczasem na Facebooku „Pytania na Śniadanie” pojawiły się oskarżenia o kasowanie nieprzychylnych komentarzy.

Źródło: Radio ZET/Świat Gwiazd

Nie przegap