Obserwuj w Google News

Tak dogryzali sobie na planie „Pytania na Śniadanie”. Ida Nowakowska ujawnia

2 min. czytania
17.06.2024 12:23

Ida Nowakowska zareagowała na odejście Tomasza Wolnego z Telewizji Polskiej. Była prowadząca „Pytania na Śniadanie” ujawniła, co działo się na planie śniadaniówki TVP. Okazuje się, że prezenterzy nie zawsze się dogadywali i potrafili sobie dogryzać.

Ida Nowakowska i Tomasz Wolny
fot. Waldemar Kompała/TVP/East News

Tomasz Wolny odchodzi z TVP. Ida Nowakowska mówi, co działo się w „Pytaniu na Śniadanie”

Ida Nowakowska jeszcze niedawno była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Prezenterka prowadziła „ Pytanie na Śniadanie” u boku Tomasza Wolnego. Po zmianie władz mediów publicznych prowadzący stracili swoje posady. Tomasz Wolny oficjalnie pozostawał jednak pracownikiem TVP. Z pracy zrezygnował, gdy nie pozwolono mu poprowadzić koncertu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dziennikarz zamieścił w sieci mocne oświadczenie i pożegnał się z widzami. Teraz jego decyzję skomentowała Ida Nowakowska, która przy okazji ujawniła, co jeszcze niedawno działo się na planie „Pytania na Śniadanie”.

Ida Nowakowska o relacji z Tomaszem Wolnym. Mówiliśmy: „nie mogę na ciebie patrzeć”

Ida Nowakowska udzieliła wywiadu Plejadzie i skomentowała ostatnie doniesienia o Tomaszu Wolnym. Gwiazda nie rozumie, dlaczego prezenter został odsunięty od koncertu organizowanego w ramach uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego. - Nie rozumiem tej decyzji, bo uważam, że Tomek był świetny w prowadzeniu tego koncertu, ale nie dlatego, że po prostu świetnie go prowadził, bo wszyscy wiemy, że jest bardzo dobrym dziennikarzem i prowadzącym - zaczęła.

- On podchodził bardzo emocjonalnie do sprawy Powstańców i przygotowania zaczynał o wiele wcześniej. Spotykał się z powstańcami na co dzień, spędza z nim dużo czasu. Ja poznałam dzięki Tomkowi wielu bohaterów Powstania i jestem bardzo wdzięczna za te spotkania - tłumaczyła była prowadząca „Pytania na Śniadanie”. Później wróciła wspomnieniami do pracy na Woronicza. Prezenterka nie ukrywa, że tęskni za spotkaniami z Tomaszem Wolnym, choć miało między nimi dochodzić do drobnych zgrzytów.

Redakcja poleca

- Tyle wspaniałych momentów i mimo tego, że tak wiele godzin spędziliśmy razem, to chyba kilka razy się nie pokłóciliśmy - tylko czasem musieliśmy sobie trochę dogryźć i to było też takie fajne. Czasem mówiliśmy: „nie mogę na ciebie patrzeć”, ale to było z dobroci. Brakuje mi tego. Bardzo wierzę w Tomka. Uważam, że jest fajnym człowiekiem, supermężem i supertatą i bardzo go cenię za to, jaki jest odważny - komplementowała byłego współprowadzącego ze śniadaniówki TVP.

Ida Nowakowska przyznała, że nadal spotyka się z Tomaszem Wolnym. Telewizyjny duet działa razem w Caritasie i ma się zobaczyć na Gali Dobroczynności. Wcześniej gwiazdy wpadły na siebie podczas spotkania w Lednicy. Prezenterka wykorzystała też okazję, by publicznie przypomnieć koledze o planach wizyty w jego domu. - Tomek - właśnie mieliśmy się umówić w twoim ogródku. Mieliśmy się pobawić z Frajdą, której mi bardzo brakuje - zwróciła się do Tomasza Wolnego Ida Nowakowska, wspominając przy okazji o jego psie, który często gościł w studiu „Pytania na Śniadanie”.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Nie przegap