Obserwuj w Google News

"The Last of Us": wielka wpadka w hicie HBO. Jak mogli to przeoczć?

2 min. czytania
22.02.2023 14:24
Zareaguj Reakcja

W ostatnim odcinku serialu HBO "The Last of Us" pojawiła się wpadka rodem z "Gry o tron". Tym razem nie przeoczono jedynie małego kubeczka kawy.

The Last of us - kadr z serialu
fot. HBO Max/materiały prasowe

Fani "The Last of Us" zauważyli w 6. odcinku hitu HBO Max szczegół, który nie powinien się tam znaleźć. Po raz kolejny twórcy wysokobudżetowego serialu zaliczyli wpadkę.

"The Last of Us": wpadka w serialu HBO

Chociaż większość widzów filmów i seriali nie wyłapuje błędów twórców, istnieje duża grupa odbiorców, która się w tym specjalizuje. W dobie internetu o wiele łatwiej jest dzielić się znaleziskami - przedmiotami lub osobami, które nie powinny znaleźć się w kadrze.

Na Twitterze oprócz pochwał ostatniego odcinka "The Last of Us" nie zabrakło też postów, których autorzy wytknęli twórcom serialu błąd. O co konkretnie chodzi?

Genialny odcinek. Jest jednak coś, co moglibyście chcieć naprawić. Na tym ujęciu widać ekipę filmową.

Rzeczywiście - członkowie ekipy filmowej są ukryci pod drzewami, ale nadal ich widać. Oczywiście jest to szybkie ujęcie i trzeba mieć naprawdę bystry wzrok, żeby zwyczajny widz zauważył tę wpadkę. Mimo wszystko twórcy nie dopilnowali, żeby usunąć ją z finalnej wersji odcinka. Niewykluczone, że w tej sytuacji zdecydują się na naprawienie ujęcia, na przykład za pomocą komputerowych efektów specjalnych.

Tego typu sytuacje zdarzają się coraz częściej. Wystarczy przypomnieć sobie odcinek 8. sezonu "Gry o tron", w którym było widać kubek kawy ze znanej sieci. Po wytknięciu błędu twórcy natychmiast go naprawili. Podobnie było w przypadku serialu "The Mandalorian", w którym można było dostrzec mężczyznę w jeansach. W tym przypadku również postanowiono poprawić ujęcie.

Redakcja poleca

"The Last of Us": o czym jest serial?

Akcja serialu rozgrywa się po zakończeniu niszczycielskiej epidemii zmutowanego grzyba. W grze i serialu głównym bohaterem jest przemytnik imieniem Joel, który eskortuje nastolatkę o imieniu Ellie przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone. W rolach głównych wystąpili Pedro Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett i Con O'Neill. 6. odcinek serialu trafi na HBO Max już 26 lutego 2023 roku.