Obserwuj w Google News

Kolejny sukces Piotra Adamczyka. Został Legendą Marvela

3 min. czytania
16.02.2023 13:11
Zareaguj Reakcja

Piotr Adamczyk pochwalił się kolejnym sukcesem. Jego postać z serialu Marvela "Hawkeye" doczekała się figurki od firmy zabawkarskiej Hasbro.

Piotr Adamczyk
fot. Rex Features/East News

Firma Hasbro ujawniła kolejną figurkę z serii Marvel Legends. Okazuje się, że mowa o zabawce przedstawiającej postać z serialu Marvela "Hawkeye", graną przez Piotra Adamczyka.

Marvel Legends: Piotr Adamczyk doczekał się własnej figurki

Piotr Adamczyk w 2021 roku został pierwszym polskim aktorem w historii, który wystąpił w produkcji Marvel Studios. Mamy świadomość istnienia epizodu Jerzego Skolimowskiego w "Avengers", ale była to nieznacząca rólka. Tymczasem Adamczyk nie tylko zagrał w większości odcinków "Hawkeye", ale również pełnił ważną rolę oraz otrzymał własny plakat.

Redakcja poleca

W świadomości rodzimych fanów Marvela przeszedł już do legendy słynnym "We kidnapped you, rozumiesz?". Teraz ma szansę stanąć na półkach kolekcjonerów z całego świata. Firma zabawkarska Hasbro - jedno z największych przedsiębiorstw tego typu, ogłosiła nową figurkę przedstawiającą członków Tracksuit Mafii - fikcyjnej grupy przestępczej, do której należał grany przez Adamczyka bohater imieniem Tomas. Sam aktor, który został figurką Marvela, pochwalił się swoją plastikową wersją na Instagramie. 

print screen z Instagam/Piotr Adamczyk
fot. print screen z Instagam/Piotr Adamczyk
print screen z Instagam/Piotr Adamczyk
fot. print screen z Instagam/Piotr Adamczyk
print screen z Instagam/Piotr Adamczyk
fot. print screen z Instagam/Piotr Adamczyk

Adamczyk stał się pierwszym polskim aktorem, który doczekał się własnej figurki Marvel Legends. Tomas to natomiast pierwsza polska postać w historii linii. Adamczyk nie jest jedynym bohaterem, który trafi do pudełka. W zestawie znajduje się również wymienna głowa Kaziego Kazmierczaka, w którego wcielił się Fra Fee, a także twarz zamaskowana kominiarką. Ten ostatni element pozwala kolekcjonerom na stworzenie całej grupy Tracksuit Mafii po zakupie kilku egzemplarzy figurki. Oprócz trzech głów w zestawie znajdują się też liczne akcesoria: łom, kij golfowy, kij bejsbolowy, maczeta i koktajl Mołotowa. Co ciekawe, większość akcesoriów, jak i części ciała figurki to kompletnie nowe elementy (Hasbro ma tendencję do wykorzystywania wcześniej stworzonych form).

Redakcja poleca

Trudno powiedzieć, czy twarz Adamczyka została cyfrowo zeskanowana, jak to zazwyczaj robi się w przypadku tworzenia figurek na bazie aktorów Marvela. Ten proces na pewno przeszedł Fee. Podobieństwo figurki do aktora jest powalające.

Fani od dawna zastanawiali się, czy Hasbro powoła do życia figurki członków Tracksuit Mafii, szczególnie ci pochodzący z Polski, którzy chcieliby mieć w swojej kolekcji miniaturowego Adamczyka. W tym autor tych słów, który ponad rok temu przewidział ruch firmy zabawkarskiej, tworząc poniższy mock-up.

Pytanie, czy Hasbro pokusi się o uzupełnienie zastępów miniaturowej Tracksuit Mafii pozostałymi bohaterami serialu "Hawkeye" - Ivanem Banionisem, Enrique i Williamem Lopezem, granymi przez Aleksa Paunovica, Carlosa Navarro i Zahna McClarnona. Podstawa, stanowiąca cało postaci już istnieje i korporacja raczej nie zmarnuje okazji, do ponownego wykorzystania formy.

Figurkę Piotra Adamczyka można zamawiać w preorderze na stronie hasbropulse.com. Koszt zabawki to 34,99 euro (plus przesyłka), czyli około 170 złotych. Zapewne za jakiś czas w podobnej cenie trafi na polski rynek. 

Redakcja poleca

Marvel Legends: co to jest?

Marvel Legends to seria zabawek kolekcjonerskich produkowanych przez firmę Hasbro na licencji Marvel Comics. Zabawki te są oparte na postaciach z komiksów i filmów Marvela, a także innych mediów, takich jak gry wideo, animacje i seriale. Ciągle poszerzająca się kolekcja Marvel Legends składa się z figurek w skali 1:12 (6 cali, czyli około 15 centymetrów wysokości), a także większych egzemplarzy w wydaniach Deluxe lub BAF oraz z boxów złożonych z kilku postaci lub postaci z pojazdem. Wszystkie zabawki są bardzo szczegółowo wykonane i posiadają dużą liczbę punktów ruchu, co pozwala na ustawianie postaci w różnych pozach znanych z komiksowych lub filmowych scen.

RadioZET.pl/Instagram