Obserwuj w Google News

"Hawkeye": czy Piotr Adamczyk wystąpi w kolejnych produkcjach Marvela?

3 min. czytania
27.12.2021 11:51
Zareaguj Reakcja

Czy Piotr Adamczyk powróci w kolejnych produkcjach Marvela? Co się stało z granym przez niego bohaterem z serialu "Hawkeye"?

Hawkeye - Carlos Navarro, Aleks Paunovic i Piotr Adamczyk - plakat serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Czy Piotra Adamczyka czeka przyszłość w kinowo-serialowym uniwersum Marvela? A może występ w serialu "Hawkeye" był tylko jednorazową przygodą z MCU?

"Hawkeye": Piotr Adamczyk - co się stało z postacią polskiego aktora?

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o udziale Piotra Adamczyka w serialu "Hawkeye", nie wszyscy dawali plotkom wiarę. Sam aktor milczał na ten temat, dolewając tym samym oliwy do ognia. Kiedy jednak dało się go zauważyć w zwiastunie ostatniego w roku 2021 serialu Marvela, polska część fanów MCU oszalała z radości.

Redakcja poleca

Szczęściu nie było końca, kiedy polski aktor nie tylko stworzył interesującą postać drugoplanową, ale również przemycił do serialu kilka polskich akcentów. Adamczyk wbrew przewidywaniu wielu sceptycznie nastawionych fanów, wystąpił w całkiem dużej roli, wcielając się w Tomasa - jednego z członków gangu znanego jako Tracksuit Mafia. Zagrał w prawie każdym odcinku, wprowadzając głównie wątki komediowe. Wcielał się w antagonistę, ale takiego, którego widz jest w stanie polubić.

Partnerowało mu dwóch innych aktorów - Carlos Navarro (Enrique) i Aleks Paunovic (Ivan). Tworzyli tercet, który pełnił ważną rolę w fabule serialu, więc nie mogło ich zabraknąć w finałowym odcinku "Hakweye". W szóstym epizodzie Kate Bishop i Clint Barton musieli stoczyć ostateczną walkę z polującymi na nich członkami Tracksuit Mafia z Kingpinem na czele i Yeleną Belovą - nową Black Widow, pragnącą śmierci tytułowego członka Avengers.

Redakcja poleca

Hordy gangu zostały pokonane przez głównych bohaterów. Ivan, Tomas i Enrique uniknęli większości niebezpiecznych strzał z arsenału Kate i Clinta. Poza jedną - zwawierająca cząsteczki Pyma. I chociaż w jednym z poprzednich odcinków strzała z technologią pierwszego Ant-Mana zadziałała powiększająco, tym razem bohaterów serialu czekało małe zaskoczenie. Grany przez Adamczyka gangster i jego dwaj koledzy próbowali przejechać herosów swoją ciężarówką. Kate wypuściła jednak strzałę z cząsteczkami Pyma, która zmniejszyła samochód z gangsterami w środku. Pojazd wielkości resoraka został porwany przez zamieszkującą nieopodal sowę.

Twórcy serialu "Hawkeye" nie pokazali, co dalej stało się z Ivanem, Tomasem i Enrique, ale Elaina Scott - artystka pracująca dla Digital Domain - firmy współpracującej z Marvel Studios przy efektach specjalnych, zdradziła, że powstała niewykorzystana scena po napisach, w której pojawili się członkowie Tracksuit Mafia.

Scena po napisach z finału "Hawkeye" miała pokazywać, jak sowa zabrała bros do gniazda. Trochę smutno, że je wycięli. Byłoby zabawnie!!

Zamiast sceny po napisach z Adamczykiem, widzowie otrzymali pełną wersję jednej z piosenek z pokazanego w pierwszym odcinku serialu "Rogers: The Musical". Twórca "Hawkeye" - Rhys Thomas, również nie był zadowolony z tego obrotu spraw. Reżyser uważa, że fani woleliby dostać scenę, która w jakiś sposób zapowiada to, czego mogą spodziewać się w kolejnych produkcjach Marvela. Z drugiej strony Thomas podkreśla, że lekka i humorystyczna scena po napisach jest kontrapunktem dla bardzo brutalnego zakończenia serialu. 

Redakcja poleca

"Hawkeye": czy powstanie drugi sezon serialu Marvela?

Na razie nie wiadomo, czy szefowie Marvel Studios mają zamiar kontynuować produkcję, czy służyła ona rozbudowaniu postaci Clinta Bartona i wprowadzeniu Kate Bishop do kinowego świata MCU. Młoda łuczniczka na pewno powróci w jednym z nachodzących tytułów. Niewykluczone, że w drugim sezonie serialu "Hawkeye", który tym razem skupi się wyłącznie na jej perypetiach. Gdyby tak się stało, istnieje duża szansa na powrót Adamczyka w roli Tomasa. Tym bardziej że jego postać nawiązała swego rodzaju relację z Kate.

W serialu "Hawkeye" wystąpili Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Piotr Adamczyk. Platforma Disney+, na której można oglądać wszystkie sześć odcinków produkcji, nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Twitter

Najlepsze filmy superbohaterskie. 10 tytułów, które trzeba znać [Galeria]