Obserwuj w Google News

Serial o Harrym Potterze coraz bliżej. J.K. Rowling zostanie producentką?

1 min. czytania
04.04.2023 13:46
Zareaguj Reakcja

Serial osadzony w realiach książkowej serii o Harrym Potterze jest coraz bliżej. J.K. Rowling spotkała się z przedstawicielami HBO Max, aby omówić kwestie związane z jej udziałem w procesie twórczym. To ogromny krok dla tych, którzy liczą, że serial o młodych czarodziejach doczeka się realizacji.

Serial o Harrym Potterze coraz bliżej. J.K. Rowling zostanie producentką?
fot. Warner Bros./Ferrari Press/East News

Fani uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling liczą na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja. I wiele wskazuje na to, że się jej doczekają. „Harry Potter” może dostać serialową adaptację.

Dziennikarze Deadline.com ustalili, że Warner Bros jest w trakcie rozmów z autorką jednego z największych bestsellerów wszech czasów, J.K. Rowling. Przedstawiciele wytwórni mają nadzieję, że autorka dołączy do nich w charakterze producentki.

Zobacz także: Nie żyje gwiazdor z „Harry’ego Pottera”. Znaleziono go przed stacją metra

Serial o Harrym Potterze – o czym opowie?

Pomysł stworzenia serialowej adaptacji popularnej serii książek zrodził się kilka lat temu. Od tamtej pory poczyniono niewiele postępów – projekt wciąż jest w powijakach, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Dyrektor generalny Warner Bros Discovery, David Zaslav, wielokrotnie podkreślał, że zamierza skupić się na eksplorowaniu możliwości, jakie oferuje uniwersum Harry’ego Pottera. Należało się więc spodziewać, że prędzej czy później wytwórnia podejmie się wyzwania, którym jest stworzenie nowej wersji przygód młodego czarodzieja.

Bloomberg informuje, że każdy z sezonów produkcji będzie opowiadał historię zawartą w jednym tomie literackiej serii. Oznacza to, że fani mogą liczyć na siedem części serialu.

Serialowy "Harry Potter" ma być dostępny w HBO Max.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Deadline.com/Bloomberg